Суспільство
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
П'ятниця Липень 19, 2024

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

П'ятниця, 26 Вересень 2014 03:00

Уряд створить спецфонд для фінансування окремих територій донецької і луганської областей за рахунок олігархів, донорів та податків із цих територій

Rate this item
(0 votes)

«За­би­ра­ти гро­ші у Льво­ва, Пол­та­ви, Ки­єва, Жи­то­ми­ра, у пен­сіо­не­рів Ук­раї­ни, у ме­ди­ків, вчи­те­лів і від­прав­ля­ти на від­нов­лен­ня те­ри­то­рій, які не кон­тро­лю­ють­ся Ук­раї­ною, і які бу­дуть роз­кра­де­ні ро­сій­ськи­ми те­ро­рис­та­ми, уряд не бу­де», — за­явив Прем’­єр-мі­ністр Ук­раї­ни Ар­се­ній Яце­нюк на за­сі­дан­ні уря­ду 17 ве­рес­ня.

Він доручив Міністерству фінансів підготувати проект закону про створення спеціального фонду для відновлення окремих територій Донецької і Луганської областей за рахунок фінансування українських олігархів, міжнародної донорської допомоги та коштів держбюджету, якщо вони будуть отримані з податків із цих територій.
Щодо ухваленого Верховною Радою України закону про особливий статус окремих територій Донецької і Луганської областей, Арсеній Яценюк сказав: «Було два варіанти — поганий і дуже поганий. Вибрано поганий варіант, і ми зараз маємо в рамках цього ухвалювати рішення, як далі з цим жити».
Він підкреслив, що категорично виступає за мир: «Мир потрібен країні, мир потрібен українцям. Надто дорого нам коштує війна. Те, що безцінне, — це ціна людського життя. Дуже багато українців, які йшли боронити державу, загинули, сім’ї залишилися без батьків, синів, без годувальників.

Через російських бандитів загинуло багато мирних жителів. Тому ціна надто висока. Кожен день війни нам коштує 80 мільйонів гривень. І тому в Україні треба встановити мир».
«Але хочу відверто сказати, яка ціна цього миру. І легалізувати ДНР і терористів ДНР і ЛНР ніхто не дасть. Принаймні, це моя політична позиція. Не за це боролися», — наголосив Арсеній Яценюк.
Глава уряду зазначив, що цей закон передбачає обов’язок уряду України і держави фінансувати з Державного бюджету України на 100% усі видатки по відновленню окремих територій Донецької і Луганської областей.
Він нагадав, що на територіях, контрольованих Україною, уряд виплачує всі заробітні плати, пенсії, соціальні видатки: «Незважаючи на те, що ми звідтіля не піднімаємо доходів — не платять податки. І ситуація погіршується з кожним днем».
«Тому норма закону про те, що уряд зобов’язаний фінансувати відновлення тих територій Донецької і Луганської областей, які контролюються російськими терористами, і не має права скорочувати витрати на таке відновлення, навіть якщо скорочуються витрати по інших регіонах, мною розуміється наступним чином. Я дав доручення Міністерству фінансів підготувати відповідний проект закону про створення спеціального фонду відновлення окремих територій Донецької і Луганської областей, який має наповнюватися з пожертв і фінансування від українських олігархів, міжнародної донорської допомоги, — і в нас буде проведена відповідна донорська конференція».
Арсеній Яценюк зазначив, що уряд зможе виділяти на ці території кошти з державного бюджету, якщо Україною буде повністю відновлено контроль «над усією територією».
«Підприємства почнуть працювати і платити податки в центральний бюджет, а забирати гроші у Львова, Полтави, Києва, Житомира, у пенсіонерів України, у медиків, вчителів і відправляти просто на відновлення територій, які не контролюються Україною, і ці гроші будуть розкрадені російськими терористами, уряд не буде», — наголосив Прем’єр-міністр України.
«Формула запропонована дуже чітка — скинулися і відновлюйте. Всі разом. А не за рахунок зменшення і скорочення витрат цілої України. Чесно і справедливо», — підкреслив глава уряду.
Коментуючи пункт закону про так звану народну міліцію, Арсеній Яценюк зазначив, що уряд не був учасником переговорів і підготовки документа: «Тому я хочу чітко задекларувати, що будь-які збройні формування, міліцейські підрозділи, народні й муніципальні міліції мають діяти виключно в межах і в спосіб, визначений законами України. Юрисдикція українського законодавства повинна розповсюджуватися на всю територію української держави і на всіх правоохоронців і службовців».
Глава уряду також нагадав, що закон передбачає проведення місцевих виборів в окремих територіях Донецької і Луганської областей. «Вибори — це тоді, коли громадянин України з гордо піднятою головою, з українським паспортом іде вулицями міста чи села, може отримати інформацію про того чи іншого кандидата, коли забезпечена прозорість виборчого процесу і конкуренція, коли будь-яка політична партія може внести свого кандидата. Це називається демократичність вибору», — зазначив він.
«Уряду дано доручення профінансувати ці вибори, якщо Центральна виборча комісія їх оголосить. Я можу чітко заявити нашу позицію: вибори будуть визнані виборами тільки тоді, коли вони будуть проведені відповідно до норм і правил міжнародного законодавства. Допуск спостерігачів, відсутність тиску на членів виборчої комісії, забезпечення політичної конкуренції і вільного права на висунення кандидатів у депутати як окремими депутатами, так і політичними силами. За інших обставин це не вибори, а легалізація бандитів, яку ми не допустимо», — наголосив Арсеній Яценюк.
Глава уряду зазначив, що реалізація мирного плану, яка є необхідною і спрямована на досягнення миру в Україні, «не повинна розслабляти Міністерство оборони і Міністерство внутрішніх справ: повна готовність. Віри немає, тим більше росіянам... Тому будемо дивитися, як далі будуть реалізовуватися так звані мирні ініціативи».
Він ще раз наголосив на необхідності проведення будь-яких перемовин по забезпеченню миру і стабільності в Україні в чотиристоронньому форматі: Сполучені Штати Америки, Європейський Союз, Україна і Росія.
Арсеній Яценюк також повідомив, що провів телефонну розмову з віце-президентом Сполучених Штатів Америки Джо Байденом щодо реалізації мирних ініціатив: «Ще раз підкреслюю: мир потрібен, але яка ціна миру. Все треба прораховувати на декілька кроків уперед. Росія точно не збирається нам подарувати ні мир, ні стабільність. Не це їхня мета».
«Прошу міністра оборони і міністра внутрішніх справ: повна бойова готовність, забезпечення армії, Національної гвардії всім, чим необхідно. Кошти є», — додав Арсеній Яценюк.
Більше новин на: веб-сайті урядового порталу www.kmu.gov.ua і на офіційному сайті Арсенія Яценюка.

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».