Учні 9-х класів, як і в попередні роки, здаватимуть ДПА у письмовій формі (не у формі ЗНО)», — йдеться у повідомленні.
Як раніше повідомляла міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, запуск ЗНО в 9-му класі планується до старту старшої профільної школи НУШ. За чинним календарем реформи це орієнтовно після 2026–2027 навчального року.
Стосовно випускників 11-х класів, то їм результати ЗНО зараховуватимуть як оцінки за ДПА з таких предметів: українська мова і література (частина з української мови) (обов’язково); математика або історія України (період ХХ — початок ХХІ століття) (на вибір випускника); один із предметів, за якими складається ЗНО (на вибір випускника).
Учням, які оберуть іноземну мову, результат ЗНО буде зараховано залежно від рівня, на якому вони вивчали мову. Студенти закладів вищої та професійної освіти складатимуть ДПА у формі ЗНО тільки з двох предметів: української мови та на вибір математики або історії України.
Як повідомляв Укрінформ, з 8-го по 31 січня триває реєстрація на пробне зовнішнє незалежне тестування.