Суспільство
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Понедiлок Червень 17, 2024

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

П'ятниця, 01 Серпень 2014 03:00

G7: РФ має можливість обрати шлях деескалації

Rate this item
(0 votes)

Ве­ли­ка сім­ка ви­сту­пи­ла із за­явою що­до Ук­раї­ни.
«Ми, лі­де­ри Ка­на­ди, Фран­ції, Ні­меч­чи­ни, Іта­лії, Япо­нії, Ве­ли­ко­бри­та­нії, США, пре­зи­дент Єв­ро­пей­ської Ра­ди і пре­зи­дент Єв­ро­пей­ської ко­мі­сії, об’­єд­на­ли­ся, щоб ви­сло­ви­ти на­шу гли­бо­ку за­не­по­ко­єність три­ва­ючи­ми ді­ями Ро­сії що­до під­ри­ву су­ве­ре­ні­те­ту, те­ри­то­рі­аль­ної ці­лі­сно­сті та не­за­леж­но­сті Ук­раї­ни. Ми в чер­го­вий раз за­су­джу­ємо не­за­кон­ну анек­сію Ро­сією Кри­му та дії що­до де­ста­бі­лі­за­ції Схід­ної Ук­раї­ни. Во­ни є не­прий­нят­ни­ми і по­ру­шу­ють між­на­род­не пра­во», — за­зна­чає­ть­ся в за­яві.

Крім того, світові лідери засудили трагедію збитого рейсу МН17 та загибель 298 невинних цивільних. «Ми вимагаємо якнайшвидшого, повного, безперешкодного і прозорого міжнародного розслідування. Ми закликаємо всі сторони створити, підтримувати та повністю забезпечити припинення вогню в і навколо місця катастрофи, як цього вимагає резолюція 2166 Ради Безпеки ООН, щоб слідчі змогли розпочати свою роботу, знайти останки всіх жертв та їхні особисті речі. Ця жахлива подія повинна стати переломною у цьому конфлікті з тим, щоб Росія зупинила свою підтримку незаконних збройних формувань в Україні, забезпечила безпеку кордону з Україною та зупинила потік зброї, обладнання та бойовиків через кордон з метою досягнення швидкого та відчутного результату в деескалації»,— йдеться в заяві.


У зв’язку з цим світові лідери констатують, що, на жаль, Росія «не змінила курсу». «На цьому тижні ми оголосили про додаткові скоординовані санкції відносно Росії, в тому числі санкції щодо конкретних компаній, які працюють у ключових секторах російської економіки. Ми вважаємо необхідним продемонструвати російському керівництву, що воно повинно припинити свою підтримку сепаратистів в Східній Україні і взяти участь у створенні необхідних умов для політичного процесу»,— підкреслюють вони.
Лідери Великої сімки також висловили переконання, що має бути політичне рішення нинішнього конфлікту, який став причиною зростання кількості жертв серед цивільного населення.
«Ми закликаємо до мирного врегулювання кризи в Україні і підкреслюємо необхідність здійснення мирного плану Президента Порошенка без подальшого зволікання. З цією метою ми закликаємо всі сторони до швидкого, справжнього та сталого загального припинення вогню. Ми закликаємо Росію використовувати свій вплив на сепаратистські групи та забезпечити ефективний прикордонний контроль, у тому числі — за допомогою спостерігачів ОБСЄ. Росія, як і раніше, має можливість обрати шлях деескалації, що привело б до скасування цих санкцій. Якщо цього зроблено не буде, ми, як і раніше, готові і далі інтенсифікувати втрати (Росії.— Ред.), які будуть викликані такими її діями»,— запевнили світові лідери.

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».