Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"
(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!
Президент Володимир Зеленський відзначив державними нагородами членів молодіжної збірної команди України U-20 з футболу та золотих медалістів ІІ Європейських ігор, де українці посіли загальнокомандне третє місце.
Про це повідомляється на сайті Глави держави.
Також Глава держави нагородив золотих медалістів ІІ Європейських ігор, на яких Україна посіла загальнокомандне третє місце.
«Я пишаюся тим, що живу з вами в одній країні, в один час. Держава для вас, спортсменів, замало робила. Ми хочемо це змінити — ставлення і до вас, і до спорту», — заявив Зеленський під час вітального слова.
В українському гандболі — конфлікт між провідними вітчизняними клубами і ФГУ. Укрінформ спробував розібратися, в чому суть конфлікту, розпитавши про це керівника — 14-разового чемпіона України Олексія Тищенка.
— Олексію Васильовичу, в новому сезоні в ролі головного тренера ЗТР дебютує Віталій Андронов. Можете сказати, скільки кандидатів на цей пост було у вас у шорт-листі?
— Розглядали п’ять кандидатур. Троє з них — зарубіжні фахівці. З Литви та Швейцарії, але всі — зі знанням російської мови. Проте ми зробили вибір на користь нашого співвітчизника. Ми знаємо Віталія Андронова як сильного в недалекому минулому гравця.
УКРАЇНСЬКА ТЕНІСИСТКА ВИГРАЛА ЮНАЦЬКИЙ ВІМБЛДОН
17-річна киянка Дарина Снігур стала п’ятим представником тенісу України, який переміг на юнацькому турнірі найпрестижнішої серії Grand Slam. До неї подібна вершина підкорилась Андрію Медведєву (Ролан Гаррос-1991), Катерині Бондаренко (Вімблдон-2004), Еліні Світоліній (Ролан Гаррос-2010) та Марті Костюк (Australian Open-2017).
Дарина опинилась у гідній компанії, адже, за винятком молодої ще Костюк, усі наші переможці зробили сильну дорослу кар’єру в тенісі.
Коли мова заходить про поганий холестерин, то завжди говорять про необхідність низького рівня, при якому значно меншим є ризик серцевих захворювань.
Однак нове дослідження вчених із США показує, що занадто низький рівень може загрожувати підвищеним ризиком геморагічного інсульту (розривами судин).
Тобто, як і у багатьох інших аспектах, помірність і баланс є ключовими факторами при визначенні оптимального рівня холестерину ЛПНЩ (ліпопротеїнів низької щільності), зазначив старший автор дослідження доктор Сян Гао, доцент кафедри наук у галузі харчування штату Пенсільванія.
Сучасна статистика щодо бактеріальних і вірусних ЗПСШ, як би не старалися статистики, не показує справжньої картини захворюваності. Часто люди не йдуть до лікарів тому, що не знають про свою хворобу: якщо сифіліс та гонорея відомі спрадавна, мають явну симптоматику, їх бояться і лікують, то про такі нові венеричні захворювання, як хламідіоз, трихомоніаз, гарднерельоз, мікоплазмоз, багато хто навіть не підозрює.
Ці інфекції і протікають практично безсимптомно, особливо у жінок. Отже, які вони — новітні захворювання, що передаються статевим шляхом?
Про це ми поговорили з фахівцем — лікарем-венерологом Григорієм Васильовичем ГРИБОМ.
Наталія Морозова — актриса театру і кіно. Народилась у Львові. Успішно закінчила філологічний факультет Львівського держуніверситету, згодом — Харківський інститут мистецтв імені Івана Котляревського.
Свого часу підкорювала сцени київських театрів і... доїхала до країни, де сходить сонце. Зараз живе й працює в Японії. Її кредо: в житті і на сцені грати чесно, відкрито і натхненно. На дозвіллі пише вірші, любить танцювати, подорожувати, смачно готувати. Та головне для неї — сцена.
Київський академічний театр драми і комедії на лівому березі Дніпра представив виставу за п’єсою сучасного українського драматурга, режисера та сценариста Наталки Ворожбит.
Вистава «Погані дороги» — це шість історій про стосунки жінок і чоловіків, загострені і спотворені війною. Та про переломи, яким ніколи не загоїтися.
— Коли почалася війна в Україні, то це було неймовірно, — розповідає автор. — Ніхто не міг навіть уявити, що в цивілізованій Європі у ХХІ сторіччі може бути війна. Все перевернулося, змінилася свідомість.
23 ЛИПНЯ — 65 РОКІВ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ АЛЛИ ПЕТРІВНИ КУДЛАЙ (1954), УКРАЇНСЬКОЇ ЕСТРАДНОЇ СПІВАЧКИ
Народилась Алла Кудлай 23 липня 1954 року у селі Лосинівка Ніжинського району Чернігівської області.
Закінчила Лосинівську середню школу і в 1971 році вступила до Ніжинського педагогічного інституту ім. М. Гоголя на музично-педагогічний факультет.
Після закінчення інституту за конкурсом була прийнята на роботу у Державний заслужений академічний український народний хор ім. Г. Верьовки. З колективом побувала на гастролях у Канаді, США, Німеччині та інших країнах. Саме працюючи у хорі, співачка здобула видатну професійну підготовку.
Зміни на теренах медичних послуг, запропоновані Міністерством охорони здоров’я, по-різному сприймаються в суспільстві. І хоча більшість вважає, що вони потрібні, у кожного своє бачення, які саме. Тож і останні новини з цієї сфери комусь дають надію на поліпшення ситуації, а когось дратують своєю безперспективністю. Хто буде правий — покаже час.
Безплатна діагностика
Конституційне право на безплатну медицину ніколи не виконувалося, проте воно й досі записане в Основному Законі й багато хто сприймає його як хоч якусь гарантію доступності лікарських послуг.
ВПРОВАДЖЕННЯ ЗМІН У МОВНІЙ СФЕРІ ПОЧАЛОСЬ, АЛЕ ПОВНІСТЮ ДОКУМЕНТ ІМПЛЕМЕНТУЮТЬ ЗА КІЛЬКА РОКІВ
16 липня в Україні набрав чинності Закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної». «Це наше свято, свято мільйонів людей, об’єднаних українською мовою. І ми відзначимо його разом, на Сході й на Заході, у Києві і маленьких містечках, у соцмережах і на вулицях», — ідеться в дописі фейсбук-події під назвою «Мова об’єднує».
Утім, як відомо, деякі норми документа починають діяти одразу, деякі — за кілька місяців чи років, щоби дати можливість громадянам, владі та бізнесу підготуватися до їх неухильного виконання.
Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».