Розмаїття
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Вiвторок Травень 28, 2024

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

П'ятниця, 14 Листопад 2014 17:15

«Вишивка» по дереву

Rate this item
(0 votes)

Ігор Газукін, майстер із Волині, використовує свою авторську техніку, аби створювати дивовижні картини на дереві, повідомляє gazeta.ua. Він готує орнамент на малюнку, а потім переносить його на дошку.
Технологія така: майстер шліфує дерев’яну заготовку з липи і різаком вирізає поздовжні та поперечні паралельні канавки. Утворюються квадратики розміром 2,5х2,5 мм. Далі їх розмальовує: у кожну клітинку вкраплює шприцом фарбу. Художник починає з темних відтінків і поступово переходить до світлих. Якщо покладе зайвий хрестик, виправляє довше, ніж вишивальниця. Спочатку майстер використовував три-чотири кольори, потім дійшов до вісімнадцяти — у портретах.
Ігор вважає, що ручну роботу не замінить машинна, бо тільки людина може зробити так, щоб портрет дихав життям. Він розповідає, що милувався вишивкою ще в бабусиній хаті, де нею були прикрашені не лише образи, а й подушки, фіранки та міжкімнатні шторки.

СТАТИСТИКА
НАЙПРЕСТИЖНІШІ ПРОФЕСІЇ

46% офісних працівників вважають професію програміста найпрестижнішою в Україні, що майже вдвічі більше, ніж торік. На другому місці за престижністю — лікарі. За рік вони піднялися із сьомого місця рейтингу престижних професій. Третє місце посіли підприємці та бізнесмени (23%). А ось представники юридичної сфери опустилися з третьої позиції на шосту. Про це свідчать результати опитування, проведеного кадровим порталом HeadHunter Україна, повідомляє life.pravda.com.ua.
Виріс престиж інженерів: вони увійшли до п’ятірки найпрестижніших спеціальностей, хоча торік посідали лише дев’яте місце. В умовах нестабільності в країні також зріс престиж військовослужбовців (одинадцяте місце) і представників правоохоронних органів (дванадцяте).

 

НОУ-ХАУ
«MUZМАПА» УКРАЇНИ

Головною метою інтернет-проекту «MuzМапа» є створення музичної мапи України з базою виконавців, розподілених за місцем їхнього походження, повідомляє moemisto.com.ua.

За словами розробників, із самого початку в музикантів не буде можливості самим авторизуватися і додавати інформацію про себе, але запуск такого функціоналу передбачається надалі. Крім бази даних, «MuzМапа» включатиме в себе і різноманітні матеріали про українську музику — текстові, аудіо, відео.
«Ми не музичні критики. Наш портал — це проект, який слухачі створили для слухачів», — зазначають автори проекту.

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».