Розмаїття
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Субота Травень 25, 2024

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

П'ятниця, 29 Серпень 2014 03:00

Грандіозний парад вишиванок

Rate this item
(0 votes)

Цього року парад вишиванок стартував на Контрактовій площі, а фінішував — на території заповідника «Софія Київська», де відбувся фінал конкурсу «Презентація українського весілля» та святковий концерт, повідомляє life.pravda.com.ua. У параді взяли участь представники 18 регіонів і міст. За даними організаторів, кількість учасників маршу єдності становила від трьох до п’яти тисяч осіб.
Делегацію зі Слов’янська в Києві вітали особливо гаряче. Учасники були у вишиванках, характерних для їхнього регіону, співали свої народні пісні, несли ікони.
На Софійській площі відбувся концерт і конкурс на найкращу вишиванку серед жінок, чоловіків, дітей, а також конкурс вишиванок серед пар близнюків.

 

ПАМ’ЯТНІ МОНЕТИ
ДО ЮВІЛЕЮ ОЛЕКСАНДРА ДОВЖЕНКА
Національний банк України випустив срібні пам’ятні монети із зображенням Олександра Довженка, які надійшли в обіг, повідомляє unn.ua. «Монета присвячена 120-річчю від дня народження Олександра Довженка, котрий увійшов в історію української та світової культури як фундатор української національної школи кінематографії, геніальний кінорежисер, самобутній письменник, художник, а його кінокартина «Земля» — серед 12 найкращих світових кінострічок», — зазначається у повідомленні.
На аверсі монети розміщено стилізовану композицію: на кіноплівці — кадри з фільмів «Земля», «Повість полум’яних літ», «Звенигора». На реверсі монети зображено портрет Олександра Довженка, на тлі кіноплівки роки життя — 1894/1956 (праворуч), угорі — стилізовані птахи, що уособлюють поетичні мрії художника. Загальний тираж монет — 2000 штук.


МЕМОРІАЛЬНА ДОШКА
ПАВЛУ ЗАГРЕБЕЛЬНОМУ
У Києві відкрили меморіальну дошку українському письменнику Павлу Загребельному до його 90-річчя, повідомляє i-pro.kiev.ua. Відкриття меморіальної дошки відбулося за ініціативи та участі сім’ї письменника і його колег. Встановили її на фасаді будинку по вулиці Терещенківській, 5, у якому письменник жив упродовж 1977–1999 років.
Павло Загребельний (1924–2009) — відомий український письменник, Герой України, лауреат Державної премії СРСР, Шевченківської премії, автор творів «Диво», «Роксолана», «Ярослав Мудрий». 25 серпня йому виповнилося б 90 років.

 

СВІТОВА ПРЕМ’ЄРА
БАЛЕТУ THE GREAT GATSBY
У Києві 28 і 29 жовтня The Great Gatsby покажуть на сцені Національного палацу «Україна», повідомляє i-pro.kiev.ua. Він стане першим українським балетним проектом міжнародного рівня. Продюсер Олена Матвієнко переконана, що The Great Gatsby вразить своєю видовищністю. Такого українські глядачі ще не бачили. Від самого початку роботи балет викликав шалений інтерес у експертів з усього світу.
Над створенням хореографічного шоу працює міжнародна команда професіоналів. Спектакль поєднує в собі найсильніші сторони паралельно існуючих видів мистецтва: класичного балету, сучасного танцю і кінематографа. Основною концепцією The Great Gatsby є вихід за рамки вже існуючих жанрів для створення абсолютно нового напряму, не застереженого правилами і межами.
Команда The Great Gatsby складається з тих, хто домігся найвищих результатів у своїй справі і готовий рухатися далі, створюючи щось зовсім нове. Це Костянтин Меладзе — найзатребуваніший естрадний композитор пострадянського простору і успішний продюсер; Дуайт Роден — знаний хореограф сучасності, крім створення хореографії для своєї трупи Complexions, він також працює з Цирком дю Солей, ставить шоу для Принца, U2 і Ленні Кравіца, танцювальні сцени для голлівудських кінофільмів; Денис Матвієнко — єдиний у світі володар чотирьох Гран-прі провідних балетних конкурсів, зірка світового балету.
Головні теми, описані в романі «Великий Гетсбі», — це близькі людям в усі часи марнославство і зрада, любов і заздрість, мрії і... самотність. Отож створювати балет The Great Gatsby вирішили без прив’язок до якого-небудь часу, залишивши лише легкий флер 20-х років минулого століття.

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».