Головна
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Вiвторок Жовтень 14, 2014
Головні новини
За пенсіями до ПФ звернулося 64 тис.переселенців У зв’язку з переїздом через воєнні дії на ... (12 Жов 2014)
Добра воля Не­що­дав­но бу­ли ... (12 Жов 2014)
Як Москва сама себе висікла 7 сеп­ня уряд Ро­сії на ... (12 Жов 2014)
Турецький Кіссінджер іде вгору Ре­джеп Та­йп Е­до­ган ... (12 Жов 2014)
Союз держав-ізгоїв У Мос­кві дня­ми ... (12 Жов 2014)
Активізація дипломатичних маневрів навколо Ураїни Чергове загострення військово-політичного ... (12 Жов 2014)
План Путіна Пе­зи­дент о­сії ... (12 Жов 2014)
Штайнмаєр вважає Порошенка й Путіна відповідальними за ... Міністр закордонних справ Німеччини ... (12 Жов 2014)
УКРАЇНА – НАТО Учо­ра в Уель­сі ... (12 Жов 2014)
ДЕМОКРАТИЧНА УКРАЇНА ОСВІТА
КЛАДІТЬ ПІДРУЧНИК ПІД ПОДУШКУ...
Книжка під подушкою, а також інші передекзаменаційні ритуали сприяють успіху на іспитах або тестуванні. Таку думку висловила провідний психолог відділу прикладної психології Академії післядипломної освіти Міністерства освіти Білорусі Наталія Сакович, передає Укрінформ із посиланням на інформагентство БІЛТА.

За її словами, «рятівні ритуали» — один зі старовинних, поширених способів подолання труднощів у психології — перенесення відповідальності на іншого. Цим «іншим» можуть бути і предмети. «Навіть якщо ідея з книжкою під подушкою видається примітивною, насправді вона може сприяти у ситуації тривоги. Це — своєрідний ярлик, на якому людина фіксується і відчуває безпеку. Коли ритуал, котрий вона давно практикує, їй не заважає, треба продовжувати його використовувати. Якщо майбутньому студентові допомагатиме фінікова кісточка у кишені, то нехай вона там лежить»,— зазначила психолог.
Наталія Сакович сказала, що корисно також писати шпаргалки, навіть якщо ними не користуватися. З одного боку, ситуація стресу — це погано, а з іншого — людина у подібній ситуації запам’ятовує більше і швидше, вона уважніша до складної інформації. Усе це виникає через те, що їй потрібно подолати стрес. «Коли ми готуємо шпаргалки, ми посилюємо своє занепокоєння, думаємо, як ними користуватимемось, як діставатимемо, якого розміру вони повинні бути, як мають бути складені. Таким чином, ми шифруємо, кодуємо інформацію, що сама по собі може принести користь, а також штучно створюємо ситуацію іспиту й готуємось до нього психологічно, заспокоюємось. Тому ефективно писати шпаргалки»,— вважає фахівець.
також у паперовій версії читайте:
  • ВИЩА ШКОЛА: ХТО ЗАМОВЛЯЄ КОРУПЦІЮ?
  • УЧИТИСЯ МОЖНА НЕ ТІЛЬКИ В ШКОЛІ
  • НАСАМПЕРЕД ПСИХОЛОГ

назад »»»


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.u».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».