Соціальна політика
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Четвер Серпень 11, 2022

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

П'ятниця, 05 Вересень 2014 03:00

За пенсіями до ПФ звернулося 64 тис.переселенців

Rate this item
(0 votes)

У зв’язку з переїздом через воєнні дії на сході 64 тисячі переселенців звернулися до органів Пенсійного фонду з проханням здійснювати належні їм виплати за новою тимчасовою адресою.
Про це повідомила заступник голови правління Пенсійного фонду України Валентина Никитенко на брифінгу у Кабінеті Міністрів, повідомляє Укрінформ.
«Станом на 1 вересня в органи Пенсійного фонду України звернулися за переведенням пенсійної справи за тимчасовим місцем проживання майже 64 тис. пенсіонерів, що переїхали з Луганської та Донецької областей на інші території України. Зокрема, з Донецької області виїхали майже 38 тисяч, а з Луганської — майже 26 тисяч пенсіонерів», — сказала Никитенко.


Окрім того, додала вона, на обліку в органах ПФ перебувають і 2,4 тисячі кримчан. За її словами, для оперативного забезпечення виплати коштів переселенцям Пенсійний фонд України максимально спростив порядок переведення пенсійних справ до інших регіонів. «Нині органи ПФ уже не вимагають паперової пенсійної справи. Облік здійснюється за електронною пенсійною справою без пред’явлення будь-якого документа. Тобто людині потрібно тільки звернутися до органу ПФ за новим місцем проживання», — пояснила Никитенко.
При цьому заступник голови правління ПФ України зауважила, що наведена нею статистика не є повною, оскільки чимало з тих, хто тимчасово переїхав із зони ведення бойових дій, не звертаються за переоформленням пенсій.
«Люди сподіваються, що незабаром ситуація поліпшиться, і вони зможуть повернутися додому. За даними ПФ, уже виявили бажання повернутися назад, до місця постійного проживання, понад 3,1 тис. осіб, зокрема 2993 — до Донецької області та 111 — до Луганської», — підсумувала Никитенко.
Вона також констатувала, що у зв’язку з веденням бойових дій у східних регіонах України Пенсійний фонд не має можливості здійснювати регулярно, так, як це було раніше згідно з графіком, фінансування виплат мешканцям Донбасу.
«У зв’язку з непідконтрольністю окремих населених пунктів українській владі ситуація з виплатою пенсій у Донецькій та Луганській областях залишається складною. На Донеччині серпневі виплати профінансовані у сумі 1616,4 млн грн, що становить 49,4%, та 331,6 млн грн — на Луганщині, або 20,1%», — сказала Никитенко.
При цьому вона уточнила, що йдеться про проблеми з невиплатою пенсій, які мають об’єктивні причини: «Бо там, де є можливість здійснювати виплати пенсій, Пенсійний фонд це робить вчасно». За її словами, фінансування виплат здійснюється за рахунок законодавчо визначених джерел доходів.
«Планові завдання з надходження власних коштів виконали всі регіональні управління Фонду, за винятком Донецької та Луганської областей. Недонадходження коштів із цих регіонів перевищило 1 млрд грн», — констатувала Никитенко.
На­та­лія АН­ДРУ­СЕН­КО,
Укр­ін­фом

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».