Соціальна політика
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Четвер Серпень 11, 2022

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

П'ятниця, 05 Вересень 2014 03:00

Добра воля

Rate this item
(0 votes)

Не­що­дав­но бу­ли ви­зна­че­ні пер­е­мож­ці На­ціо­наль­но­го кон­ку­су «Во­лон­тер ро­ку-2013». Йо­го о­рга­ні­зу­вав Центр во­лон­тер­ату «Доб­ра во­ля» за під­трим­ки Швей­ца­сько­го бюр­о співр­о­біт­ниц­тва в Ук­аї­ні, Уря­ду Кор­о­лів­ства Шве­ції, Мі­ніс­тер­ства со­цпо­лі­ти­ки Ук­аї­ни, Сек­ре­тар­і­ату Каб­мі­ну Ук­аї­ни, ре­сус­но­го цен­тру «Гутр» та ком­па­нії «Ко­ка-Ко­ла Ук­аї­на».

Впродовж останнього року в нашій країні активізувалися процеси становлення громадянського суспільства. Волонтерський рух вийшов на принципово новий, потужний рівень. Великим поштовхом у його розвитку стали події Революції гідності. А починався він у минулому столітті, тоді ж з’явилися нормативні документи на підтримку волонтерства.

В Україні більше 3 тис. установ, які опікуються вразливими верствами населення, більше 2 млн людей, які потребують підтримки. Волонтери активно співпрацюють з установами соцсфери, будинками-інтернатами, терцентрами. Нині уряд взаємодіє з 88 волонтерськими організаціями.


Українці небайдужі до чужого горя: в нашій країні багато людей, які готові у скрутну хвилину допомогти іншим, стати волонтерами. Це особливо яскраво засвідчили події на Майдані та на Сході України. Волонтерський рух стає популярним серед молоді, його підтримує бізнес, адже не всі проблеми може вирішити держава. Все більше людей розуміють, що не тільки держава має відповідати за їх сьогодення й майбутнє, а й суспільство та бізнес.
Без волонтерського руху не обходяться навіть такі розвинуті й економічно сильні держави, як Швеція та Швейцарія. В усьому цивілізованому світі волонтерська праця отримує високе визнання. Волонтерство є ознакою розвинутого громадянського суспільства. Нині Україна переживає надзвичайно складний період своєї історії, у кривавій боротьбі відстоює свою незалежність. Їй як ніколи потрібна допомога волонтерів.
Однак, незважаючи на нинішні трагічні події, організатори Національного конкурсу вирішили залишити структуру його номінацій сталою, аналогічною до попередніх років. На це є кілька причин, і головна з них — підтримати волонтерство на первинному, місцевому рівні. Стимулювати дії тих небайдужих людей, чиї старання покликані зробити кращим життя місцевих громад, та продемонструвати, наскільки важлива ініціатива, яка йде знизу і навколо якої гуртується суспільство.
Конкурс розпочався 5 грудня 2013 року, проводився у два етапи і тривав до 30 червня 2014 року. На першому етапі потенційні учасники подавали свої кандидатури у формі онлайн-заявки. На другому кандидати презентували свою волонтерську діяльність у форматі історій. До участі у конкурсі було номіновано понад 200 активістів, які займалися волонтерською діяльністю у громадських, благодійних організаціях, держустановах, ініціативних групах.
У шести номінаціях «Сфера захисту прав людини та представлення інтересів громадян», «Сфера освіти та виховання», «Сфера соціального захисту населення», «Сфера мистецтва та культури», «Охорона здоров’я», «Охорона навколишнього середовища» було визначено переможців та лауреатів. Їхні історії успіху найвище оцінила експертна комісія.
Тож переможцями стали Дмитро Таран із Полтави, Тамара Желобицька (с. Циблі Київської області), Юрій Глущук із Вінниці, Віра Аннусова (м. Біловодськ, Луганська область), Олена Кузнєцова (м. Нова Каховка, Херсонська область), Євген Якунін із Луганська. До речі, Євген отримав і спеціальний приз від компанії «Кока-Кола».
Говорять, що рушійною силою будь-яких змін є 3–5% громадян, які є активними, самостійно ставлять перед собою глобальні завдання й беруть на себе відповідальність за долі інших. Приємно дякувати таким людям за їхні справи. Важливо, щоб їхній приклад надихав інших і стимулював тих, хто ще сумнівається, чи варто вкладати зусилля у волонтерство. Варто! Необхідно! А нагорода завжди знайде свого героя — чи це буде спеціальний конкурс, чи вдячність тих, хто живе поряд.
Оле­на КО­СЕН­КО

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».