Суспільство
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Середа Серпень 10, 2022

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

П'ятниця, 05 Вересень 2014 03:00

УКРАЇНА – НАТО

Rate this item
(0 votes)

Учо­ра в Уель­сі оз­по­чав­ся дво­ден­ний са­міт НА­ТО.
Ви­ще по­лі­тич­не і вій­сь­ко­ве ке­ів­ниц­тво НА­ТО та ка­їни-чле­ни ви­зна­чи­ли для цьо­го са­мі­ту п’ять піо­и­тет­них пи­тань. Це, зок­е­ма, ки­за в Ук­аї­ні і від­но­си­ни з о­сіє; май­бут­ні від­но­си­ни з Аф­га­ніс­та­ном; від­по­ві­ді на но­ві за­го­зи; зміц­нен­ня під­тим­ки збой­них сил; зміц­нен­ня пат­не­ства.

Українську делегацію на саміті, заходи якого безпосередньо відбуваються у місті Ньюпорт (Уельс), очолив Президент Петро Порошенко. Глава держави у четвер узяв участь у засіданні лідерів країн альянсу і партнерів, що задіяні у Міжнародних силах сприяння безпеки в Афганістані (ISAF), а також у засіданні Комісії Україна — НАТО на найвищому рівні глав держав та урядів.
За інформацією глави Місії України при НАТО Ігоря Долгова, у кулуарах саміту заплановано значну кількість двосторонніх зустрічей Порошенка зі світовими лідерами. Загалом, як повідомляють організатори, у саміті візьмуть участь близько 70 глав держав, урядів та міжнародних організацій.


* * *
Як повідомляють світові ЗМІ, президент США Барак Обама напередодні відкриття саміту закликав союзників по НАТО підтримати Україну в її прагненні захистити свою територіальну цілісність та залишити для Києва «відчиненими двері до членства в альянсі».
«Зараз Україна потребує більше, ніж слова. НАТО має прийняти конкретні зобов’язання щодо надання допомоги Україні модернізувати та зміцнити її сили безпеки»,— заявив Обама.
Він закликав альянс «послати безпомилковий сигнал на підтримку України».
При цьому американський лідер підкреслив, що в Уельсі лідери країн НАТО «зустрінуться з Президентом Порошенком як із союзником, аби показати, що всі 28 країн (членів альянсу.— Ред.) єдині в підтримці суверенітету та права України на захист своєї території».
Обама нагадав, що українські військові відмінно служили в операціях НАТО на Балканах та в Афганістані. Він зауважив, що альянс повинен підтвердити той принцип, яким завжди керувався: «Для країн, які відповідають нашим стандартам і які можуть зробити реальний внесок у спільну безпеку, двері до членства в НАТО залишатимуться відчиненими».
Водночас глава Білого дому наголосив на необхідності продовжувати проводити військові навчання разом з Україною та надавати їй підтримку, щоб допомогти українським військовим стати сильнішими, оскільки вони захищають свою країну, а також тому, що врешті-решт для цієї кризи не існує воєнних рішень.
«Ми продовжуватимемо підтримувати зусилля Президента Порошенка щодо досягнення миру, тому що, як і всі незалежні держави, Україна повинна бути вільною, щоб вирішити свою долю», — наголосив він.
Президент США також пообіцяв продовжувати допомагати Україні в проведенні реформ, «щоб позбавитися спадку корупції та побудувати демократичні інститути, підняти власну економіку та на зразок інших європейських народів диверсифікувати свої джерела енергії, оскільки жодна країна ніколи не повинна бути заручником іншої нації, яка використовує енергію як зброю».
* * *
Американські сенатори, які напередодні тиснули на Обаму щодо посилення військової підтримки України, позитивно сприйняли позицію президента, сформульовану ним під час візиту до Естонії перед самітом НАТО в Уельсі, втім, закликали не зупинятися на цьому.
Про це, як передає власний кореспондент Укрінформу, йдеться, зокрема, в заявах сенатора-демократа Роберта Менендеса та республіканця Боба Коркера, які обіймають керівні посади в Комітеті зовнішніх відносин сенату США.
«Я високо оцінюю взяті президентом Обамою зобов’язання перед Україною та нашими союзниками, які зіткнулися з безпосередньою російською загрозою... Я вітаю підтримку, що надав президент (Обама. — Ред.) в контексті військової підготовки та допомоги Україні, що включає в себе екіпіровку та зброю, які допоможуть українським солдатам захистити себе», — наголосив Менендес.
Він також підтримав зусилля Обами в Уельсі щодо роботи із союзниками по НАТО з надання Україні та іншим східноєвропейським союзникам суттєвої військової підтримки.
«НАТО повинно надіслати Росії безпомилковий сигнал про те, що розглядаються всі варіанти допомоги Україні та нашим союзникам», — наголосив Менендес.
Сенатор Боб Коркер зі свого боку заявив, що оголошені Обамою плани про майбутнє НАТО «було приємно почути». Водночас, конкретизував він, «щоб найкраще продемонструвати нашу рішучість сьогодні, потрібно негайно запровадити стабільний обмін розвідданими з Україною, забезпечити підтримку українського уряду відповідною летальною зброєю, а також накласти додаткові руйнівні санкції на Росію, поки вона не припинить своєї агресії».
За словами Коркера, попри спростування Росії вона, по суті, вторглася в Україну. Тому США і ЄС, зазначив сенатор, повинні реагувати адекватно, а не продовжувати «тривожну нерішучість».

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».