НЕ ПОСПІШАЙ, БО ПРОГРАЄШ!
У великій перерві четвертого матчу фінальної серії баскетбольного чемпіонату України «Азовмаш» — БК «Київ» диктор маріупольського спорткомплексу оголосив, що після гри керівництво клубу запрошує вболівальників на келих шампанського, щоб разом відсвяткувати... чемпіонство «Азовмаша». Рахунок на табло був однаковим — 44:44, попереду ще двадцять хвилин ігрового часу, а в керівництві чинних чемпіонів України вирішили, що нове чемпіонство вже в кишені.

Баскетбольна фортуна, а також гравці й тренери столичних «вовків» були іншої думки, тому вирішальний, п’ятий матч серії відбудеться завтра в київському Палаці спорту.
Коли в першому маріупольському матчі підопічні Рімаса Гірскіса не помітили опору на майданчику (сам про себе говорить рахунок — 99:69), у те, що протистояння не повернеться до Києва, повірили і чимало відданих шанувальників «жовто-зелених». Надто відчутною була перевага «Азовмаша», який після першої чверті вигравав із двозначною перевагою 23:13. Єдиний ігровий відрізок, за який не соромно команді Томо Махорича, дві з половиною хвилини на початку другої чверті, протягом яких гості не лише відновили паритет, а й вийшли вперед (25:23). Тренери «Азовмаша» вчасно взяли тайм-аут, вказали своїм підопічним на помилки, і на 15-хвилинну перерву команди пішли за рахунку 47:35.
У другій половині все стало гірше для киян. Продовжував влучно кидати з периметра плеймейкер маріупольців Халід Ель Амін (він сім разів влучав у кошик киян з-за шестиметрової лінії!), не відставали інші гравці «Азовмаша». В останній чверті на майданчику в складі маріупольців були переважно резервісти, але за їхньої присутності єдиним невирішеним питанням було таке: чи наберуть місцеві «леви» сто очок? Не набрали, хоча для цього залишалося понад дві хвилини. Втім, тридцятиочкова перевага цілком достатня сатисфакція за київську поразку з рахунком 70:97.
У наднапруженому четвертому поєдинку про перебіг подій найяскравіше свідчить рахунок чвертей — 27:23, 17:21, 17:14, 17:21. За дві секунди до завершення четвертої десятихвилинки маріупольці програвали три очки (76:79), а Ель Амін отримав право на пробиття штрафних. Рімас Гірскіс дав чітку і логічну вказівку — перший забити, а другий «змазати». Для боротьби за підбирання на майданчик вийшли всі «великі» — Байрамович, Ліщук, Гульяш. Лідер команди забив перший штрафний кидок, а на другому... не зміг не влучити: м’яч по-зрадницькому поскакав по дужці кільця і впав у кошик. «Вовки» святкували перемогу з рахунком 79:78 і повернули собі перевагу власного майданчика, втрачену після поразки в першому матчі на домашньому паркеті.
Головний тренер столичного клубу Томо Махорич так оцінив підсумок протистояння: «Гадаю, що баскетбол, який продемонстрували обидві команди, приніс уболівальникам справжню насолоду. В четвертому поєдинку було все: безліч ефектних епізодів, інтрига, яка не згасала до останніх секунд, емоції, що переповнювали через край. Психологія і мотивація стали визначальними аспектами, що визначили результат зустрічі. Чесно кажучи, мені важко зрозуміти, що з командою сталося в третьому поєдинку, але в неділю тренерському штабу вдалося налаштувати колектив: ми вийшли на майданчик надмотивованими і показали якісний баскетбол.
Тепер активно працюватимемо, щоб не розчарувати рідні трибуни у вирішальному матчі».
Тим часом володар бронзових нагород визначився. Южненський «Хімік» після нічиєї з «Черкаськими мавпами» на берегах Дніпра двічі переграв опонентів на власному майданчику — 86:77 і 87:74.
Після завершення серії наставник «хіміків» Жидрунас Жвінкліс так оцінив підсумок матчів за бронзові медалі: «Я пишаюсь своїми гравцями, дякую їм за самовіддачу, до цього компоненту в мене ніколи не було претензій, навіть у першому матчі, який ми програли у Черкасах. Ми тоді не встигли наздогнати суперника, а вдома добре розпочали матч і довели його до перемоги. Ми виграли цей «маленький» фінал, це була війна нервів, можливо, ви скажете, що нам пощастило, та як у нас говориться? Щастить найсильнішим? Правильно!»