ІСТОРИЧНА ПЕРЕМОГА КАЗАХІВ
Напередодні відбулися відбірні матчі чемпіонату Європи з футболу 2008 року. Вболівальники стали свідками кількох несподіваних результатів, а боротьба за вихід у фінальну частину загострилася у всіх групах, мабуть, за винятком групи F, де два фаворити очок не втрачають.

У групі А збірна Польщі у домашній зустрічі з Азербайджаном забила два м’ячі в першій п’ятихвилинці, а наприкінці матчу рахунок був розгромним — 5:0 на користь господарів. Це — четверта поспіль перемога польської команди. Збірна Казахстану створила справжню сенсацію, здобувши першу перемогу в турнірах під егідою УЄФА. Господарі обіграли сильну збірну Сербії з рахунком 2:1. Перший гол на початку другого тайму записав на свій рахунок Кайрат Аширбеков. Збірна Казахстану «притиснула» суперника до власного штрафного майданчика і на 61-й хвилині збільшила свою перевагу. Кутовий подавав Руслан Балтієв, а Нурбол Жумаскалієв переправив м’яч у ворота гостей. Сербам пощастило скоротити розрив у рахунку. Збірна Португалії здобула переконливу перемогу над збірною Бельгії з рахунком 4:0. У першому таймі господарям поля не вдалося втілити свою перевагу в забиті м’ячі, однак після перерви все стало на свої місця — Нуну Гомеш і Рікарду Куарежма забили по одному м’ячу, а Кріштіану Роналду оформив дубль.
У групі С чинний чемпіон Європи збірна Греція програла в Афінах команді Туреччини з рахунком 1:4. Рахунок у матчі на п’ятій хвилині відкрив півзахисник господарів Кіріакос. Надалі забивали гості: Тунджай, Юнал, Метін і Карад. Команда Норвегії поступилася збірній Боснії й Герцеговини з рахунком 1:2. Збірна Молдови не зуміла на своєму полі виграти в команди Мальти. Ця зустріч, що завершилась з рахунком 1:1, стала першим офіційним матчем головного тренера молдовської збірної Ігоря Добровольського. Відразу кілька провідних футболістів національної команди — Сергій Рогачов, Олександр Гацкан, Сергій Ковальчук і Віктор Берко були травмованими, а Валерія Катинсуса дискваліфікували. Перший тайм пройшов за повної переваги господарів. Проте відмінна гра воротаря збірної Мальти Джастіна Хейбера, який відбив навіть одинадцятиметровий удар, допомогла зберегти ворота недоторканими. На 78-й хвилині одна з нечисленних атак гостей завершилась взяттям воріт Сергія Пащенка. Гол забив Джордж Малья. Господарям вдалося зрівняти рахунок завдяки захисникові ФК «Москва» Олександрові Єпуряну, котрий замкнув простріл зі штрафного свого одноклубника Раду Ребежі.
У групі D збірна Чехії приймала команду Німеччини і програла з рахунком 1:2. Кевін Кураньї записав на свій рахунок два голи — на 42-й і 62-й хвилинах. Господарі скоротили різницю в рахунку лише на 77-й хвилині. «Наші опоненти заслужили сьогодні перемогу,— сказав після матчу головний тренер збірної Чехії Карл Брукнер. У нас були проблеми в атаці та лінії півзахисту. Сьогодні ми зробили все, що змогли. З іншого боку, ми не зустрічалися з такою сильною командою, як збірна Німеччини». В інших поєдинках групи збірна Кіпру програла команді Словаччини з рахунком 1:3, а Ірландія обіграла Уельс із мінімальним рахунком 1:0.
У групі Е збірна Ізраїлю на своєму полі зіграла внічию зі збірною Англії, а хорвати, попри пропущений у першому таймі гол, підтвердили статус лідера групи, обігравши команду Македонії.
У групі F збірна Іспанії обіграла на своєму полі датчан із рахунком 2:1. Морієнтес і Вілья відзначилися у складі господарів у першому таймі, а Гравгард — за гостей у другому. Попри позитивний результат зустрічі, головний тренер іспанців Луїс Арагонес був не задоволений підсумком гри. «Я, звісно, щасливий, що ми перемогли, проте футболісти команди надто легко віддавали ініціативу суперникові,— поскаржився тренер збірної Іспанії. Ми мусимо грати набагато краще». Збірна Ліхтенштейну на своєму полі поступилася збірній Північної Ірландії з рахунком 0:1.
У групі G Румунія втримала нічию у поєдинку зі збірною Голландії на її полі. По завершенні зустрічі гру господарів поля освистали власні вболівальники. «Така якість гри нас не може влаштовувати»,— сказав після матчу головний тренер команди господарів Марко ван Бастен. Аналогічний результат (0:0) залишився на табло й у поєдинку Албанія— Словенія. Команда Білорусі обіграла в гостях із мінімальним рахунком збірну Люксембургу. В складі гостей відзначилися Тимофій Калачов на 25-й хвилині та Віталій Кутузов на 55-й. Ворота голкіпера гостей Юрія Жевнова «розпечатав» на 68-й хвилині Кріс Саграхола.
Після зіграних поєдинків першими у своїх групах йдуть команди Польщі, Туреччини, Німеччини, Швеції та Голландії, але їхнє лідерство у кожному випадку не перевищує трьох очок, а це означає, що все може змінитися в наступній ігровий день відбірного турніру до чемпіонату Європи-2008.

Результати матчів ігрового дня:

Група А
Казахстан — Сербія — 2:1 (0:0).
Голи: 1:0 — Аширбеков (47), 2:0 — Жумаскалієв (61), 2:1 — Жигіч (68).
Польща — Азербайджан — 5:0 (3:0).
Голи: 1:0 — Бонк (3), 2:0 — Дудка (6), 3:0 — Лободзінскі (34), 4:0 — Кжинувек (58), 5:0 — Казмерчак (84).
Португалія — Бельгія — 4:0.
Голи: 1:0 — Нуну Гомеш (53), 2:0 — Кріштіану Роналду (55), 3:0 — Куарежма (69), 4:0 — Кріштіану Роналду (75).

Група C
Молдова — Мальта — 1:1 (0:0).
Голи: 0:1 — Малья (73), 1:1 — Єпуряну (85).
Норвегія — Боснія — 1:2 (0:2).
Голи: 0:1 — Мисимович (18), 0:2 — Дам’янович (33), 1:2 — Карью (50, із пенальті).
Греція — Туреччина — 1:4 (1:1).
Голи: 1:0 — Кіріакос (5), 1:1 — Тунджай (27), 1:2 — Юнал (55), 1:3 — Тюмер (70), 1:4 — Гекденіз (81).

Група D
Ірландія — Уельс — 1:0 (1:0).
Гол: 1:0 — Айланд (39).
Кіпр — Словаччина — 1:3 (1:0).
Голи: 1:0 — Алонефтіс (45), 1:1 — Віттек (54), 1:2 — Шкртел (67), 1:3 — Якубко (77).
Чехія — Німеччина — 1:2 (0:1)
Голи: 0:1 — Кураньї (42), 0:2 — Кураньї (62), 1:2 — Барош (77).

Група E
Естонія — Росія — 0:2 (0:0).
Гол: 0:1 — Кержаков (66), 0:2 — Кержаков (78).
Ізраїль — Англія — 0:0.
Хорватія — Македонія — 2:1 (0:1).
Голи: 0:1 — Седлоскі (38), 1:1 — Срна (58), 2:1 — Да Сільва (88).

Група F
Ліхтенштейн — Північна Ірландія — 1:4 (0:0).
Голи: 0:1 — Хілі (52), 0:2 — Хілі (75), 0:3 — Хілі (83), 1:3 — Бугмайер (90+1), 1:4 — Маккан (90+2).
Іспанія — Данія — 2:1.
Голи: 1:0 — Морієнтес (34), 2:0 — Вілья (45), 2:1 — Гравгор (49).