Головна
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Вiвторок Жовтень 14, 2014
Головні новини
За пенсіями до ПФ звернулося 64 тис.переселенців У зв’язку з переїздом через воєнні дії на ... (12 Жов 2014)
Добра воля Не­що­дав­но бу­ли ... (12 Жов 2014)
Як Москва сама себе висікла 7 сеп­ня уряд Ро­сії на ... (12 Жов 2014)
Турецький Кіссінджер іде вгору Ре­джеп Та­йп Е­до­ган ... (12 Жов 2014)
Союз держав-ізгоїв У Мос­кві дня­ми ... (12 Жов 2014)
Активізація дипломатичних маневрів навколо Ураїни Чергове загострення військово-політичного ... (12 Жов 2014)
План Путіна Пе­зи­дент о­сії ... (12 Жов 2014)
Штайнмаєр вважає Порошенка й Путіна відповідальними за ... Міністр закордонних справ Німеччини ... (12 Жов 2014)
УКРАЇНА – НАТО Учо­ра в Уель­сі ... (12 Жов 2014)
ДЕМОКРАТИЧНА УКРАЇНА СУСПІЛЬСТВО
СУДОВУ СИСТЕМУ НАМАГАЮТЬСЯ ПРИВАТИЗУВАТИ!
Нині в Україні у сфері правосуддя склалась тривожна ситуація, яка в багатьох аспектах є кризовою. Про це, виступаючи з парламентської трибуни, заявив голова Верховного Суду Василь Онопенко.

За його словами, суд у нинішніх політичних, економічних і соціальних умовах позбавлений можливості функціонувати як справедливий, незалежний судовий орган, про що свідчать звернення народних депутатів.
Пан Онопенко наголосив, що суд залежить від інших гілок влади, а проблеми правосуддя є не лише проблемою судової влади і суддів.
На думку голови ВСУ, прагнення мати «ручний суд» або «свого» суддю — це спроба «приватизувати» судову гілку влади. Він зазначив, що не може бути незалежного суду в конкретній справі, якщо судова влада є залежною.
Він поінформував, що в Україні створено кілька автономних судових систем, «які мають окреме кадрове, фінансове, матеріально-технічне забезпечення, свої органи судового самоврядування».
«У цьому закладена міна сповільненої дії для правосуддя, держави і суспільства. Руйнується єдина судова системи, а з нею державна влада загалом»,— зауважив голова ВСУ.
Він повідомив, що Верховний Суд у багатьох випадках позбавлений правових методів для забезпечення справедливої судової практики.
Василь Онопенко вважає, що залежний суддя — це вже не суддя. Тому, за його словами, потрібно вирішувати проблему незалежності суддів, незважаючи на те, в якому суді вони працюють.
Голова ВСУ запитав у парламентарів, де взяти мільярд гривень, аби розпочати функціонування адміністративних судів. Він вважає, що в Україні формування судової системи — хаотичне і непродумане.
Пан Онопенко переконаний, що потрібно не допустити руйнування судової системи і максимально використати її можливості.
За його словами, «ключ» до судової реформи лежить у площині судового процесу. Він упевнений, що, починаючи реформування судової системи, слід визначитися зі змістом судового процесу. «У нас реформування відбувається з іншим підходом: створюються відповідні суди, а потім під них підганяються процеси. Це те саме, що поставити віз попереду коней, а не навпаки»,— пояснив він.
також у паперовій версії читайте:
  • БУДЕ ДРУГА СПРОБА
  • АНТИКРИЗОВА КОАЛІЦІЯ ЧЕКАТИМЕ НА НОВІ КАНДИДАТУРИ
  • ЦУШКО ВІДЗВІТУВАВ. ПРО ЛУЦЕНКА
  • ГАННА ГЕРМАН «ЗАБЛУКАЛА»?
  • ПЕРША ПОРАЗКА ТИМОШЕНКО
  • БЮТ І «НАША УКРАЇНА» ПІДПИШУТЬ УГОДУ

назад »»»


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.u».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».