Головна
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Вiвторок Жовтень 14, 2014
Головні новини
За пенсіями до ПФ звернулося 64 тис.переселенців У зв’язку з переїздом через воєнні дії на ... (12 Жов 2014)
Добра воля Не­що­дав­но бу­ли ... (12 Жов 2014)
Як Москва сама себе висікла 7 сеп­ня уряд Ро­сії на ... (12 Жов 2014)
Турецький Кіссінджер іде вгору Ре­джеп Та­йп Е­до­ган ... (12 Жов 2014)
Союз держав-ізгоїв У Мос­кві дня­ми ... (12 Жов 2014)
Активізація дипломатичних маневрів навколо Ураїни Чергове загострення військово-політичного ... (12 Жов 2014)
План Путіна Пе­зи­дент о­сії ... (12 Жов 2014)
Штайнмаєр вважає Порошенка й Путіна відповідальними за ... Міністр закордонних справ Німеччини ... (12 Жов 2014)
УКРАЇНА – НАТО Учо­ра в Уель­сі ... (12 Жов 2014)
ДЕМОКРАТИЧНА УКРАЇНА СПОРТ
РЕВОЛЮЦІЮ ПРИЗНАЧЕНО НА ГРУДЕНЬ
Цілком можливо, що найближчим часом у футболі відбудуться кардинальні зміни. ФІФА, яка керує світовим футболом, ймовірно, запропонують переглянути її роль у виконанні цієї функції. Виклик Зеппу Блаттеру кидають шість конфедерацій. Вони планують обговорити новий спосіб керування футболом напередодні наступного засіданням виконавчого комітету ФІФА, яке відбудеться в грудні.

Конфедерації пропонують принципово іншу схему. ФІФА залишається, але до неї входитиме шість конфедерацій, і їм, властиво, передадуть більшість функцій. Каталізатором змін, або радше своєрідним провокатором, є УЄФА, яка заручилася підтримкою Європейського Союзу. Саме Європейський футбольний союз на чолі з Леннартом Юханссоном прагне більшої автономності від ФІФА і, найімовірніше, підбурює інші конфедерації повстати проти імперії Блаттера. Нині ФІФА, структура, яка два роки тому відзначала сторіччя свого існування, складається з 207 національних федерацій, які беруть участь у конгресах ФІФА й одночасно є членами відповідних конфедерацій. Останні, хоча й керують футболом на своїх континентах, однак не мають права голосу на конгресах міжнародної федерації. Тож схоже на те, що вони намагаються «урізати» владу ФІФА, маючи певну підтримку з боку національних федерацій.
Утім уже тепер є очевидним, що не всі з цих структур налаштовані революційно, адже ФІФА може позбавити їх спонсорських коштів, а це стане більш вагомим аргументом, аніж незрозуміла картина майбутнього, яку змальовують керівники конфедерацій. ФІФА обурюється, що учасником революційного процесу є така неспортивна організація, як Європейський Союз. Зеппу Блаттеру, вочевидь, вдалося налякати й свого співвітчизника — голову Міжнародного олімпійського комітету Жака Рогге. Разом вони навіть звернулися до Єврокомісії з листом, у якому висловили протест проти втручання політичних структур у сферу спорту.
Але Європейський Союз поки що ніяк не зреагував на це. Певним чином можна зрозуміти Блаттера та Рогге. До того ж і вплив неспортивних структур на спорт останнім часом видно неозброєним оком. Згадати хоча б італійський скандал, коли незадоволені «Ювентус», не обмежившись черговою апеляцією, погрожував у пошуках зручного для клубу вердикту подати позов до цивільного суду. Природно, в опонентів туринської команди теж з’являться підстави звернутися до державних органів юстиції — привід завжди знайдеться.
Спорт у такій ситуації відходить на другий план, результат можна буде заперечувати нескінченно, а переможця чемпіонату, цілком можливо, визначатимуть у Верховному суді.
З іншого боку, докори на адресу ФІФА, мабуть, також небезпідставні. Очевидно, що надмірна централізація влади у футболі шкідлива, а виконком є неефективною структурою, а окремі його члени взагалі займаються відвертим криміналом. Історія з віце-президентом ФІФА від Тринідаду й Тобаго Джеком Ворнером, родина якого практично на офіційному рівні спекулювала квитками на матчі чемпіонату світу в Німеччині, не поодинока. До того ж фінансові органи Європейського Союзу значно ефективніше можуть розслідувати зловживання агентів у скандалах, подібних до того, який нині спалахнув в Англії.

Михайло ГЕРАСИМЕНКО
також у паперовій версії читайте:
  • КУБОК БЕЛЬГІЙСЬКИХ КЛЕРКІВ
  • ОСТАННІЙ ШАНС
  • ТУМАННІ ПЕРСПЕКТИВИ
  • ПЕРШЕ КИТАЙСЬКЕ ПОПЕРЕДЖЕННЯ

назад »»»


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.u».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».