Головна
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Вiвторок Жовтень 14, 2014
Головні новини
За пенсіями до ПФ звернулося 64 тис.переселенців У зв’язку з переїздом через воєнні дії на ... (12 Жов 2014)
Добра воля Не­що­дав­но бу­ли ... (12 Жов 2014)
Як Москва сама себе висікла 7 сеп­ня уряд Ро­сії на ... (12 Жов 2014)
Турецький Кіссінджер іде вгору Ре­джеп Та­йп Е­до­ган ... (12 Жов 2014)
Союз держав-ізгоїв У Мос­кві дня­ми ... (12 Жов 2014)
Активізація дипломатичних маневрів навколо Ураїни Чергове загострення військово-політичного ... (12 Жов 2014)
План Путіна Пе­зи­дент о­сії ... (12 Жов 2014)
Штайнмаєр вважає Порошенка й Путіна відповідальними за ... Міністр закордонних справ Німеччини ... (12 Жов 2014)
УКРАЇНА – НАТО Учо­ра в Уель­сі ... (12 Жов 2014)
ДЕМОКРАТИЧНА УКРАЇНА СОЦІАЛЬНА ПОЛІТИКА
ПЕНСІОНЕРИ ХОЧУТЬ ПРАЦЮВАТИ
Парадоксальна часом виходить ситуація: молодь у нас через низьку зарплату подекуди не хоче працювати. Зате пенсіонери, навпаки, прагнуть працювати. Нехай невисока зарплата, але все-таки «приварок» до пенсії.
Та виявляється, бажання пенсіонерів працювати — це не суто українське явище.

Міжнародний банк групи НSВC провів дослідження у Бразилії, Великій Британії, Гонконзі, Індії, Канаді, Мексиці, США, Франції, Японії, яке засвідчило: більшість людей в усьому світі, котрі досягли пенсійного віку, хочуть працювати. Причому 80% опитаних у згадуваних країнах людей завірили: вони бажають працювати в будь-якому віці.
Ще один парадокс: чим заможніша держава, вищі пенсії, тим більше пенсіонерів, які хочуть працювати (до речі, в США, за наявності надвисоких пенсій, люди не хочуть виходити на пенсію). Як на мене, це люди, котрі звикли до гідного життя і не хочуть себе обмежувати і в старості. Бо що б там не говорили, навіть висока пенсія — не зарплата.
Нині, через збільшення тривалості життя і зменшення народжуваності, в багатьох країнах спостерігається криза пенсійної системи (у Європі, приміром, співвідношення пенсіонерів і працюючих 1-1,5. Перед людством постає проблема збалансування пенсійних систем. Як саме? Це, власне, друге питання із проведеного опитування. 15% громадян заможних країн готові добровільно відмовитись від частини пенсії. 26% вважають, що для такого збалансування треба підвищити розміри пенсійних внесків. Але найбільше респондентів (45%) вважають за необхідне підвищити пенсійний вік (хоча він у багатьох країнах вищий за український).
У нас, як ми знаємо, щоразу, коли йдеться про підвищення пенсійного віку, в суспільстві зчиняється галас. Воно й зрозуміло: за наших злиднів, низького рівня державних гарантій (мінімальна зарплата 350 грн. Порівняйте: середній німець, після сплати всіх податків, одержує чистими десь 1800 євро). Пенсія — це, зрештою, якась стабільність. Та й, відверто кажучи, через те, що у нас нижча якість життя, ніж за «бугром», слабше й здоров'я нації. Адже хіба можна за рахунок 350 грн на місяць нормально харчуватися, купувати потрібні ліки, які нині дорого коштують? А там перед кожним стоїть примара безробіття. Бо ознайомтесь з оголошеннями про те, кого запрошують на роботу. У всякому разі, якщо вам за 45, вас ніхто не хоче. Отож, якщо б у нас були вищими якість життя і державні соціальні гарантії, може б і ми голосували за збільшення пенсійних внесків та пенсійного віку. А поки... маємо те, що маємо.
також у паперовій версії читайте:
  • УСЕ ДОРОЖЧАЄ...
  • ДЕШЕВІ ПУТІВКИ ДЛЯ НАРОДУ
  • ЗАБЕЗПЕЧИЛИ СОБІ ТЕПЛУ Й СИТУ СТАРІСТЬ
  • ПРОЖИТКОВИЙ МІНІМУМ

назад »»»


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.u».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».