Головна
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Вiвторок Жовтень 14, 2014
Головні новини
За пенсіями до ПФ звернулося 64 тис.переселенців У зв’язку з переїздом через воєнні дії на ... (12 Жов 2014)
Добра воля Не­що­дав­но бу­ли ... (12 Жов 2014)
Як Москва сама себе висікла 7 сеп­ня уряд Ро­сії на ... (12 Жов 2014)
Турецький Кіссінджер іде вгору Ре­джеп Та­йп Е­до­ган ... (12 Жов 2014)
Союз держав-ізгоїв У Мос­кві дня­ми ... (12 Жов 2014)
Активізація дипломатичних маневрів навколо Ураїни Чергове загострення військово-політичного ... (12 Жов 2014)
План Путіна Пе­зи­дент о­сії ... (12 Жов 2014)
Штайнмаєр вважає Порошенка й Путіна відповідальними за ... Міністр закордонних справ Німеччини ... (12 Жов 2014)
УКРАЇНА – НАТО Учо­ра в Уель­сі ... (12 Жов 2014)
ДЕМОКРАТИЧНА УКРАЇНА РОЗМАЇТТЯ
«КРУЗЕНШТЕРН» У КРУГОСВІТЦІ

Як розповів капітан корабля Олег Сєдов, «перехід від Монтевідео був у нас коротким, ми потрапили у штормові умови, але все завершилося добре. В Ушуая ми поповнимо запаси продовольства і води, відпочинемо. Потім обігнемо мис Горн і вийдемо у Тихий океан».
Під час стоянки в аргентинському порту парусник буде відкрито для відвідування, місцеві жителі зможуть ознайомитися з експонатами музею, що розповідають про історію корабля. До уваги відвідувачів буде представлено також фотовиставку, яка розповідає про подвиг радянського народу в роки Другої світової війни.
За словами капітана, на борту судна знаходяться курсанти Астраханського коледжу, Калінінградського рибопромислового коледжу, юнги Морської молодіжної ліги з Москви віком 14–16 років. Загалом у складі екіпажу — 209 осіб.
Із Калінінграда судно вийшло 16 червня 2005 року. Планується, що кругосвітнє плавання триватиме 14 місяців і 7 серпня ц. р. завершиться у Санкт-Петербурзі.


СПІВ ПТАХІВ ЗАМІСТЬ ГЕНЕТИЧНОЇ ЕКСПЕРТИЗИ
За співом птахів можна судити про екологічні проблеми, вважають британські вчені. Вони ретельно проаналізували записи із голосами 200 жайворонків Дюпонта, що живуть в Іспанії й Марокко, щоб простежити за «маршрутами мелодій», повідомляє EurekAlert.
Птахи, як вважають дослідники, схильні копіювати чужі мотиви. Однак, навіть якщо дві групи птахів контактують, це необов’язково приводить до запозичень. Екологи з’ясували, що все залежить від «соціальної близькості»: птахи охоче копіюють сусідські мелодії, ніж почуті на «чужій» території. Виконання схожих пісень свідчить про суперництво між самцями, а за просторового розділення це стає неактуальним. Бар’єрами, що розмежовують «своє» і «чуже» для птахів, виявилися людські поселення.
За словами дослідників, особливості поводження птахів свідчать, наскільки серйозне втручання людини у навколишнє середовище. Звичайно, щоб констатувати «фрагментованість» популяції тварин, екологи користуються даними генетиків — критерієм поділу на групи вважають загальні варіації генів. Однак, зауважують екологи, для закріплення генетичних розбіжностей потрібно кілька поколінь, а «маршрути мелодій» дають змогу робити висновки заздалегідь.

також у паперовій версії читайте:
  • КІНОСВІТ
  • ЩО Б ПРИГОТУВАТИ?
  • ДИВА
  • ФАКТ
  • РЕКОРДИ

назад »»»


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.u».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».