Україна і світ
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Недiля Липень 25, 2021

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

П'ятниця, 21 Листопад 2014 00:20

Випробування українсько-американських відносин

Rate this item
(0 votes)

21 листопада 2014 року Україна відзначає День гідності та свободи. Сьогодні Київ із робочим візитом відвідав віце-президент США Джозеф Байден. Вперше у поточному році він побував в Україні у квітні, коли Росія вже анексувала Крим та почала підтримку сепаратистських настроїв у Донецькій та Луганській областях. Тоді Байден не тільки підтвердив факт готовності Сполучених Штатів Америки надати Україні фінансову допомогу, а й підтримав європейський вибір українського народу. Відтоді цей вибір було підтверджено на президентських та позачергових парламентських виборах.

Цього разу візит Джозефа Байдена також відбувається на непростому етапі демократичного розвитку України. Напруженим залишається становище на Сході України. США відкрито називають речі своїми іменами та послідовно критикують Росію за військове втручання на Донбасі.

Однак до недавніх проміжних виборів до американського Конгресу невизначеною залишалася позиція адміністрації Барака Обами щодо можливості передачі Україні сучасних видів озброєнь.
Перемога республіканців на виборах як до палати представників, так і до сенату може зробити більш конструктивною американську позицію з цього питання. Потенційний голова сенатської комісії з питань озброєнь Джон Маккейн послідовно закликає адміністрацію Барака Обами не лише надати Україні військово-технічну допомогу, а й укласти двосторонній американсько-український оборонний договір на зразок діючого американсько-ізраїльського договору безпеки. Утім, якщо на користь цього рішення складуються сприятливі обставини, його практичне прийняття можна очікувати не раніше весни наступного року.
Такий стан справ робить невідкладним розв’язання проблеми консолідації української влади з метою більш ефективної роботи над вирішенням складних завдань реформування усіх сфер життя та гарантування національної безпеки.

Андрій МАРТИНОВ

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».