Україна і світ
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Недiля Серпень 14, 2022

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

П'ятниця, 07 Листопад 2014 14:26

Росія грає мускулами

Rate this item
(0 votes)

Декада минула від чергової «історичної» промови російського президента Володимира Путіна на валдайському форумі. Штатні кремлівські політологи порівнювали цю промову ледь не з фултонівською промовою Вінстона Черчілля, яка за радянською історіографічною традицією дала старт холодній війні.
Путін у кращих традиціях радянської пропаганди причиною всіх глобальних проблем очікувано назвав американський імперіалізм, від якого світ має «рятувати» російська великодержавність. Жорсткість формулювань валдайської промови стала димовою завісою для маскування вимушених поступок, на які пішла Росія у газовому питанні.
Однак Путін також показав готовність до кінця реалізовувати гнилий проект «Новоросії», адже тільки він залишається головним допінгом для підтримки путінської популярності, вибудованої на антидемократичних та антизахідних стереотипах російської суспільної думки. Тим паче що декілька місяців дії економічних санкцій уже потужно вдарили по російській економіці та запустили у режим падіння курс російського рубля щодо долара і євро.


Тому продовження конфронтації із Заходом стає єдиним інструментом для Путіна, який поки що допомагає йому контролювати еліти і маніпулювати суспільством.
Офіційно Москва вважає псевдовибори, які 2 листопада провели у «ДНР і ЛНР», одним із головних кроків на виконання вересневих Мінських домовленостей. За задумкою Кремля, квазілегітимні органи влади «Новоросії» мають продовжити дестабілізацію становища в Україні. Отже, Москва готова на певні поступки у газових питаннях, але від стратегічної дестабілізації ситуації в Україні не відмовляється.
У відповідь на Заході Путіна попереджають про новий пакет санкцій, аби він не зважився на пряму військову агресію. Показовим у цьому сенсі є питання передання Росії вертольотоносців «Містраль». Визнання виборів у «ДНР» і «ЛНР» із боку Кремля дійсно робить такий сценарій майже неймовірним, хоча Франція вимушена платити за солідарність з іншими демократіями високу ціну. Оскільки застосування режиму санкцій до виконання військово-технічного контракту бумерангом б’є по репутації Франції як надійного партнера у сфері торгівлі зброєю. У підсумку ця держава фактично програла індійський тендер на постачання винищувачів.
Одночасно з проведенням так званих виборів у «ДНР» і «ЛНР» Кремль тестував системи кібернетичної безпеки і протиповітряної оборони країн — членів НАТО. Днями британські винищувачі були підняті у повітря для перехоплення російського стратегічного бомбардувальника Ту-95, здатного нести ядерну зброю. На превеликий жаль, світ продовжує балансувати на межі здорового глузду.

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».