Україна і світ
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Недiля Серпень 14, 2022

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

П'ятниця, 07 Листопад 2014 14:22

Аменриканці оновили Конгрес

Rate this item
(0 votes)

4 лис­то­па­да 2014 ро­ку гро­ма­дя­ни США оби­ра­ли знач­ну час­ти­ну кон­грес­ме­нів і се­на­то­рів. Так зва­ні про­мі­жні ви­бо­ри до верх­ньої па­ла­ти Конг­ре­су — cена­ту та ниж­ньої па­ла­ти — па­ла­ти пред­став­ни­ків від­бу­ваю­ть­ся кож­ні два ро­ки.

Це дає можливість виборцям більш ефективно контролювати роботу своїх представників у законодавчій владі та вимагає від останніх постійної напруженої роботи над виконанням своїх передвиборчих обіцянок, адже у разі невідповідності справ словам передвиборчих кампаній можна дуже легко пролетіти повз зручні законодавчі крісла.
Водночас проміжні вибори є своєрідним тестом для визначення правильності президентського курсу. Зрозуміло, що будь-якому господарю Білого дому зручніше мати пропрезидентську партійну більшість в обох палатах Конгресу. У 1998 році республіканці, які контролювали його обидві палати, помстилися Біллу Клінтону ледь не завершеною процедурою імпічменту у справі Моніки Левінські.
У випадку з Бараком Обамою результати виборів принципово важливі для завершення другого президентського терміну. Першу половину його Обама провів у напруженій політичній боротьбі з республіканцями навколо проблем скорочення державного боргу.


На вівтар цієї боротьби президентові довелося покласти всі свої соціальні програми, завдяки яким він і був обраний на другий президентський термін включно з медичною реформою в інтересах найбідніших американців.
Систематична «демонізація» Барака Обами, якою займаються республіканські політтехнологи, дала свої результати. Опитування громадської думки засвідчили, що Барака Обаму виборці вважають найгіршим президентом США від часів завершення Другої світової війни. Така атака на главу держави обумовлена наближенням уже нової президентської виборчої кампанії 2016 року.
Потенційні кандидати від Демократичної партії вже на президентських виборах, реагуючи на негативні щодо Обами суспільні настрої, вимушені дистанціюватися від нього, підриваючи таким чином політичні позиції всієї Демократичної партії. Зокрема, у таку політичну гру зіграла Хілларі Клінтон, яка всі провали зовнішньої політики США, включаючи убивство навесні 2012 року у Бенгазі американського посла в Лівії, переклала на Обаму.
Правда, особисто Хілларі Клінтон це навряд чи додало балів у президентських перегонах. Адже їй дедалі частіше нагадують обіцянку бути доброю бабусею онуки, народженої дочкою Челсі, й залишити політику. Натомість республіканці спромоглися на проміжних виборах до Конгресу виступити єдиною потугою, інтегрувавши до своїх лав навіть ультраконсерваторів із Чайної партії. Республіканців потужно консолідувала спільна ненависть до політичного курсу президента Барака Обами, але боротьба за висунення від республіканців кандидатури на посаду президента також обіцяє бути напруженою і цікавою.
Результати виборів до обох палат Конгресу засвідчили, що Барак Обама достроково став «кульгавою качкою», як називають американських президентів на завершальному етапі їхньої політичної кар’єри.
На проміжних виборах у Конгрес США Республіканська партія досягла великих успіхів: у сенаті, де вибирають 36 осіб із 100, її представникам удалося отримати чисельну перевагу над демократами.
За попередніми підрахунками, республіканці, як і очікувалося, зберегли більшість у палаті представників. Телеканал CBS повідомив, що вони можуть розраховувати, як мінімум, на 226 місць. За даними телеканалу NBC, кількість республіканців може збільшитися до 242. В ході виборів переобираються всі 435 депутатів палати представників.
У палаті представників і сенаті президенту доведеться вести важкі тактичні бої за компроміси, аби проводити свій курс. Це означає, що шанси будь-кого з демократів виграти вибори 2016 року із сьогоднішнього дня виглядають непевними насамперед тому, що нестабільним залишається економічне становище у самих США.
Певне зростання економіки статистика зафіксувала тільки у тих штатах, де видобуваються сланцеві нафта і газ. Решта штатів, які не мають такого щастя, перебувають у стані економічної рецесії, обтяженої державними і корпоративними боргами. Багатьом представникам американського середнього класу, які обирали своїх представників до обох палат Конгресу, не до вподоби становище, коли американське лідерство у світі забезпечується за рахунок кредитів від Китаю або Японії.
Ці ж представники американського середнього класу не до кінця задоволені еміграційною політикою Барака Обами. Під час його другого президентського терміну з території США було депортовано нелегальних емігрантів навіть більше, ніж за часів Джорджа Буша-молодшого, але, на думку американців, цього все одно недостатньо.

Андрій МАРТИНОВ

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».