Україна і світ
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Понедiлок Червень 14, 2021

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

П'ятниця, 10 Жовтень 2014 03:00

Болгарія: політичний глухий кут

Rate this item
(0 votes)

5 жовт­ня 2014 ро­ку від­бу­ли­ся по­за­чер­го­ві пар­ла­мент­ські ви­бо­ри в Бол­га­рії. За чо­ти­ри дні до го­ло­су­ван­ня уряд ухва­лив епо­халь­не рі­шен­ня про чер­го­ве під­ви­щен­ня на де­сять від­сот­ків ці­ни на елек­тро­енер­гію.

Закриття атомної станції «Козлодуй» під тиском європейських екологів — лише одна з причин цього вкрай непопулярного рішення. Додатковими факторами стали провали економічної політики останніх двох урядів на чолі з лібералом Бойко Борисовим та соціалістом Пламеном Орешарські. Запекла боротьба за владу між лібералами і соціалістами завела болгарське суспільство в глухий політичний кут. Тому ці дострокові вибори є вже другими впродовж останніх двох років.
Найбільш популістською була виборча кампанія у виконанні двох партій: «Атака» Волена Сидерова і «Болгарія без цензури» Миколи Барекова. Причому лідер партії «Атака» переконував виборців, що лише міцний союз із Росією зробить Болгарію процвітаючою та енергетично незалежною державою. Однак така відверта проросійська орієнтація залишила партію «Атака» за межами парламенту.


За результатами голосування вісім політичних партій і суспільно-політичних рухів будуть представлені в новому парламенті (Народних зборах) Болгарії. Такі дані оприлюднила Центральна виборча комісія країни після опрацювання 99,96% виборчих протоколів, передає власний кореспондент Укрінформу.
Згідно з наданими даними, найбільшу кількість голосів (32,67%) набрала партія ГЄРБ (Громадяни за європейський розвиток Болгарії), за якою йдуть Болгарська соціалістична партія (15,41%) і рух «За права і свободи» (14,83%).
Крім них, до парламенту увійдуть представники Реформаторського блоку (8,88%), Патріотичного фронту (7,29%), руху «Болгарія без цензури» (5,7%), партії «Атака» (4,52%) і «АБВ» (Альтернатива болгарському відродженню — 4,15%).

Відповідно до болгарського законодавства, представлені в парламенті партії мають створити коаліцію для затвердження нового складу уряду. Право сформувати коаліцію отримує партія ГЄРБ, яка набрала більшість голосів виборців.
Болгарські аналітики не виключають варіанта утворення так званого уряду меншості, оскільки представники партії ГЄРБ поки що категорично відмовляються від коаліції із соціалістами і рухом «За права і свободи».
Проблема полягає в тому, що жодна політична сила країни не має чіткого розуміння, де знайти ту нитку Аріадни, яка має вивести країну з глухого кута постійних циклів позачергових виборів, за результатами яких ситуація принципово не змінюється.
На початку ХХІ століття, аби вивести країну з глухого кута, колишній болгарський цар Сімеон ІІ створив та привів до перемоги «Рух Сімеона ІІ», який забезпечив Болгарії вступ до Євросоюзу. Але відтоді ця політична сила встигла себе дискредитувати, тому, як і в травні 2013 року, болгари знову намагалися голосувати за принципом вибору «найменшого зла» для себе і для країни. Але від такої тактики вихід поки що не проглядається.

Андрій МАРТИНОВ

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».