Україна і світ
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Понедiлок Серпень 15, 2022

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

П'ятниця, 06 Червень 2014 03:00

«Прохолодна війна» у нормандії

Rate this item
(0 votes)

6 черв­ня 1944 ро­ку, тоб­то сім­де­сят літ то­му, роз­по­ча­ла­ся опе­ра­ція «Овер­лорд» від­крит­тя дру­го­го фрон­ту за­хід­них со­юз­ни­ків ан­ти­гіт­ле­рів­ської ко­алі­ції в Єв­ро­пі. Участь у ви­сад­ці то­ді бра­ли по­над три міль­йо­ни вій­сь­ко­вих.

У роки «холодної війни» радянські пропагандисти послідовно применшували значення відкриття другого фронту. Лише після розпаду СРСР ситуація частково змінилася. Щоправда, у червні 1994 року, коли відзначали півстолітній ювілей відкриття другого фронту, через війну у Чечні російський президент Борис Єльцин не був запрошений до Нормандії. Не менш показово, що у червні 2004-го на шістдесятилітті цієї події Володимир Путін уже був присутній.
Однак за півроку Помаранчева революція серйозно погіршила відносини Росії із Заходом. Цікаво, що у поточному році дипломатичні припущення щодо можливості запрошення на заходи в Нормандії Володимира Путіна пов’язували зі стримуванням російської експансії в Україні. Сам факт запрошення частково пом’якшив «непримиренну позицію» Кремля щодо президентських виборів в Україні та сприяв зменшенню військово-політичного напруження вздовж українсько-російського державного кордону.


У підсумку президент Франції Франсуа Олланд підтвердив запрошення Володимира Путіна до Парижа, діючи за рекомендацією: якщо вам не подобається зміст діалогу, потрібно його неодмінно продовжувати, аби домогтися поліпшення клімату відносин з опонентом.
Серед гостей урочистостей — королева Великої Британії Єлизавета ІІ, канцлер Німеччини Ангела Меркель, президент США Барак Обама.
Французький президент Франсуа Олланд також запросив новообраного Президента України Петра Порошенка. Зважаючи на нинішнє напруження між Росією і Заходом з приводу подій антитерористичної операції, яка розгортається на Донбасі, історична зустріч у Нормандії де-факто є останньою спробою запобігти масштабній «прохолодній війні» між Сходом і Заходом. Найближчий час покаже, чи вдалося врахувати суперечливі інтереси всіх зацікавлених сторін та уникнути найгірших сценаріїв розвитку подій.

Андрій МАРТИНОВ

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».