Україна і світ
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Вiвторок Вересень 28, 2021

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

П'ятниця, 04 Квiтень 2014 03:00

Дипломатичні маневри навколо України

Rate this item
(0 votes)

31 березня 2014 року Державна дума Російської Федерації денонсувала сумнозвісні Харківські угоди 2010 року. Політичними наслідками цього рішення є посилення системного тиску на Україну, від якої тепер Кремль вимагає «компенсацій» за свої збитки від угоди та погашення газових боргів. 

Російське керівництво не хоче згадувати про великі збитки, яких економіці України завдала анексія Криму. Йдеться не лише про моральні фактори, а й про втрачену вигоду від експлуатації нафтогазових родовищ на кримському шельфі, які незаконно захопив «Газпром». У «сухому залишку» зрозуміло, що останні події поховали фактично всю договірно-правову базу українсько-російських відносин, яка вибудовувалася з 1990 року.
Цей руйнівний процес відбувся під гучним супроводом інформаційної канонади російської пропаганди, яка лила крокодилячі сльози з приводу сумної долі братнього українського народу, коли російська влада відбирає у цього ж народу останню сорочку.


Також показово, що на іншому векторі вітчизняної зовнішньої політики з безвиході приймаються не менш сумні рішення, які визначать ціною порятунку української фінансової системи згортання соціальної держави. Під тиском з боку Росії і МВФ Україні доводиться фактично самотужки захищатися від загрози агресії північного сусіда і від дефолту. Зрозуміло, що ці дві трагічні події можуть бути взаємопов’язані і настати майже синхронно. Констатація такого ризику вкотре активізувала дипломатичні маневри навколо України.
На початку поточного тижня Рада Безпеки ООН вкотре обговорила ситуацію, яка складається в українсько-російських відносинах. Цікаво, що Курултай кримськотатарського народу поставив мету боротися за створення власної національно-територіальної автономії в Криму. Це дало підстави українській дипломатії закликати росіян звертати увагу не лише на становище національних меншин в Україні, а й у себе вдома. Проте Кремль робить вигляд, що це його не стосується.
Росія вимагає конституційної реформи ще до президентських виборів в Україні. Метою такої «реформи» є не лише максимальне обрізання повноважень нового президента України, легітимність якого доведеться визнавати і Кремлю, а й фрагментації Соборної України шляхом її федералізації. Російський ультиматум висунутий, незважаючи на об’єктивний стан справ в Україні, який не залишає часу на системну конституційну реформу.
Цей факт використовується російською пропагандою проти чинної влади України та з метою делегітимізації президентської виборчої кампанії. Заради цього струшують нафталін із колишнього президента України Віктора Януковича, який у чотири руки з Володимиром Путіним намагається зруйнувати громадянський мир в Україні. Головне, щоб світова спільнота це не лише усвідомлювала та співчувала Україні, а й нарешті перейшла у дипломатичний наступ, аби раз і назавжди захистити багатонаціональний народ України від кремлівських рекомендацій. 

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».