Україна і світ
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Понедiлок Травень 10, 2021

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

П'ятниця, 13 Лютий 2015 02:10

Свободу Савченко

Rate this item
(0 votes)

Від­по­ві­даль­ність за жит­тя і здо­ров’я ук­ра­їн­ської льот­чи­ці, на­род­но­го де­пу­та­та На­дії Сав­чен­ко, яка вже біль­ше 60 днів го­ло­дує на знак про­тес­ту про­ти її не­за­кон­но­го ви­ве­зен­ня на те­ри­то­рію Ро­сії та ут­ри­ман­ня під вар­тою, пов­ні­стю ле­жить на ро­сій­ській сто­ро­ні.
Про це йдеть­ся у пе­ре­да­ній УНІ­АН за­яві Мі­ніс­тер­ства за­кор­дон­них справ Ук­раї­ни з при­во­ду про­дов­жен­ня Сав­чен­ко тер­мі­ну три­ман­ня під вар­тою.

«Міністерство закордонних справ України висловлює категоричний протест у зв’язку з прийнятим 10 лютого Басманним районним судом міста Москва Російської Федерації рішенням про продовження утримання під вартою народного депутата України, члена української делегації в Парламентській асамблеї Ради Європи Надії Савченко», — говориться у заяві.
У МЗС зазначають, що при винесенні рішення судом не були взяті до уваги ані зібрані захистом докази, що підтверджують непричетність громадянки України до інкримінованих їй дій, ані клопотання про зміну запобіжного заходу, подані разом із гарантіями Посольства України та Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, ані значне погіршення стану здоров’я Савченко.


В українському зовнішньополітичному відомстві також наголосили, що російська влада відверто проігнорувала заклик Парламентської асамблеї Ради Європи про негайне звільнення Савченко як особи, що користується дипломатичним імунітетом члена ПАРЄ, порушуючи таким чином свої зобов’язання як члена Ради Європи та учасника низки міжнародних конвенцій.
Враховуючи викладене, МЗС України вимагає від Російської Федерації негайно звільнити Савченко та всіх інших утримуваних нею політичних в’язнів — громадян України, а також закликає світове співтовариство посилити політичний та дипломатичний тиск на Російську Федерацію з метою звільнення всіх громадян України, які продовжують незаконно утримуватися на території Росії.
* * *
10 лютого Басманний суд Москви задовольнив клопотання слідства, продовживши до 13 травня строк арешту Савченко.
Вона була викрадена бойовиками на Донбасі влітку 2014 року, а потім її перевезли в Росію, де звинуватили у причетності до загибелі російських журналістів. У Росії також льотчицю звинуватили в незаконному перетинанні кордону.
Її утримують у московському СІЗО № 6.
26 жовтня на позачергових парламентських виборах Савченко була обрана народним депутатом за списком партії «Батьківщина». Верховна Рада делегувала її в ПАРЄ.

Андрій МАРТИНОВ

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».