Футбол[col=130]
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Понедiлок Сiчень 24, 2022

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

П'ятниця, 16 Березень 2018 12:55

Одна помилка і...

Rate this item
(0 votes)

«ШАХ­ТАР» ПРО­ГРАВ У РИ­МІ І ЗА­ЛИ­ШАЄ ЛІ­ГУ ЧЕМ­ПІО­НІВ

Поразка 0:1 у Римі зупинила просування блискучої команди Паулу Фонсеки в Лізі чемпіонів. «Шахтар» програв «Ромі» двоматчеве протистояння (за рахунок пропущеного м’яча вдома) і тепер сфокусується виключно на домашніх справах — чемпіонаті та Кубку України.

Перші хвилини для «Шахтаря» могли стати найважчими в матчі. Тиск повного стадіону, хвилювання і тактика швидкого гола від «Роми» — усе це мало стати випробуванням для команди Паулу Фонсеки, але «Шахтар» упевненіше тримав м’яч і не дозволяв господарям будувати атаки.

Дуже активний у гірників був лівий фланг, де Тайсон, Бернард, Ісмаїлі весь час намагалися швидко дійти до воріт Аліссона.
Мало того, «Рома» грала другим номером. Господарі вирішили економити сили і чекати свого шансу. Тактика цілком зрозуміла — дати загратися супернику і покарати за помилку. Втім, «Шахтар» дуже уважно і просто грав біля власних воріт. Подарунків римлянам ніхто не робив.
Загалом «Шахтар» відіграв перший тайм дуже впевнено. Коли потрібно, гості збивали темп дрібним пасом. Але при цьому гірники розіграли кілька непоганих контратак. Тайсон, Бернард, Фред регулярно створювали проблеми захисту «Роми». А от від Марлоса і Феррейри чекали більшого.
Фатальною для чемпіона України стала 52а хвилина. Ракицький і Ордець припустилися жахливого непорозуміння, і цього виявилося достатньо, аби Джеко реалізував вихід один на один із П’ятовим. 1:0 — рахунок, який виводив у чвертьфінал «Рому». «Шахтар» був змушений активізувати наступ.
Однак на чужій половині поля «Шахтар» увесь час наштовхувався на подвійну стіну з гравців «Роми». До воріт Аліссона потрібно було буквально продиратися — усе було перекрито і жорстка боротьба на кожному клаптику поля.
В останні 20 хвилин «Рома» закрилась і від «Шахтаря» потрібні були якісь нестандартні ходи попереду. Хтось мав брати гру на себе, але хто? Марлос проводив слабкий матч. Феррейра, Бернард і Тайсон багато помилялися під жорстким пресингом.
Після вилучення Ордеця шансів у «Шахтаря» стало ще менше. Нервовий зрив Феррейри лише підтвердив, що гірники втратили контроль над грою. До честі «Шахтаря» зазначимо, що команда Фонсеки навіть затискала суперника по кілька хвилин біля карного майданчика, але потуги Ісмаїлі та Бернарда виявилися марними. 0:1 — «Шахтар» поступається і припиняє участь у Лізі чемпіонів.
То чому ж «Шахтар» програв? Перше і головне пояснення — «Рома» своїм прагматичним футболом задушила всі романтичні настрої гірників. Суперники виявилися настільки рівними, що долю протистояння вирішила одна помилка. І цієї помилки припустився «Шахтар».
Якби там не було, але нам варто подякувати «Шахтарю» за блискучий європейський сезон. Улітку цю команду чекають великі зміни (точно піде Фред, під питанням Фонсека, Тайсон, Ісмаїлі) і дуже шкода, що від цього складу залишилась якась недомовленість.

Святослав ВАСИЛИК, Укрінформ

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».