П'ятниця, 11 Вересень 2015 12:20

Чотири квитки на ЄВРО

Шість днів фут­боль­на Єв­ро­па жи­ла від­бір­ни­ми мат­ча­ми кон­ти­нен­таль­ної пер­шо­сті. І на сьо­го­дні­шній день уже ві­до­мі чо­ти­ри збір­ні, які мо­жуть спо­кій­но го­ту­ва­ти­ся до по­єдин­ків, що за­ли­ши­ли­ся, та пе­ре­ві­ря­ти свій най­ближ­чий ре­зерв. Пер­ши­ми на Єв­ро-2016 ква­лі­фі­ку­ва­ли­ся анг­лій­ці. Зго­дом до них при­єд­на­ли­ся коман­ди Авст­рії, Че­хії та впер­ше у сво­їй іс­то­рії Іс­лан­дії.

Група A
Збірна Ісландії стала справжнім відкриттям цього відбірного циклу. Ще до початку турніру їм відводилася роль команди, яка за певних обставин може поборотися за третє місце. Однак упевнено були обіграні Туреччина та Нідерланди, а зі збірною Чехії обмінялися перемогами — і саме збірна Ісландії разом із чехами стали фіналістами європейської першості.
Командам Туреччини та Нідерландів у двох турах, що залишилися, доведеться визначати, хто з них гратиме у плей-оф. Турки в очному протистоянні не залишили своїм конкурентам жодного шансу і випереджають їх на два очки.

Чехія — Казахстан — 2:1 (0:1)
Голи: 0:1 — Логвіненко (21), 1:1 — Шкода (74), 2:1 — Шкода (86)
Нідерланди — Ісландія — 0:1 (0:0)
Гол: Г. Сігурдссон (51, пен.)
Туреччина — Латвія — 1:1 (0:0)
Голи: 1:0 — Сельчукінан (77), 1:1 — Шабала (90+1)
Латвія — Чехія — 1:2 (0:2)
Голи: 0:1 — Лімберські (13), 0:2 — Даріда (25), 1:2 — Зюзін (73)
Туреччина — Нідерланди — 3:0 (2:0)
Голи: 1:0 — Озакуп (8), 2:0 — Туран (26), 3:0 — Йилмаз (85)
Ісландія — Казахстан — 0:0

Група B
Відкриттям можна назвати і збірну Уельсу. Саме валійці на даний момент є лідерами у групі, де виступає Бельгія. Причому у бельгійців вони відібрали чотири очки.
Бельгія — Боснія та Герцеговина — 3:1 (2:1)
Голи: 0:1 — Джеко (15), 1:1 — Феллені (23), 2:1 — де Брейне (44), 3:1 — Азар (78, пен.)
Кіпр — Уельс — 0:1 (0:0)
Гол: Бейл (82)
Ізраїль — Андорра — 4:0 (4:0)
Голи: 1:0 — Захаві (3), 2:0 — Біттон (22), 3:0 — Хемед (26, пен.), 4:0 — Даббур (38)
Уельс — Ізраїль — 0:0
Боснія та Герцеговина — Андорра — 3:0 (3:0)
Голи: 1:0 — Бічакчич (14), 2:0 — Джеко (30), 3:0 — Лулич (45)
Кіпр — Бельгія — 0:1 (0:0)
Гол: Азар (85)

Група D
У цій групі все стало на свої місця після перемоги німців над поляками. Футболісти бундестіму пам’ятали поразку у першому колі. Тож у повторній зустрічі великими силами господарі пішли вперед і вже на 12-й хвилині повели в рахунку після влучного пострілу Томаса Мюллера. На пройшло й семи хвилин, як рахунок став 2:0. Цього разу відзначився Гьотце.
Нападнику польської команди Роберту Левандовські на 37-й хвилині вдалося відновити інтригу. Однак останнє слово залишилося все ж за німцями. На 80-й хвилині остаточну крапку у матчі поставив усе той же Гьотце. А наступного ігрового дня футболісти збірної Німеччини зуміли вирвати перемогу у команди Шотландії і впевнено очолюють свою групу.
Грузія — Шотландія — 1:0 (1:0)
Гол: Казаїшвілі (38)
Німеччина — Польща — 3:1 (2:1)
Голи: 1:0 — Мюллер (12), 2:0 — Гьотце (19), 2:1 — Р. Левандовські (37), 3:1 — Гьотце (82)
Гібралтар — Ірландія — 0:4 (0:1)
Голи: 0:1 — Крісті (27), 0:2 — Кін (49), 0:3 — Кін (51, пен.), 0:4 — Лонг (79)
Польща — Гібралтар — 8:1 (4:0)
Голи: 1:0 — Гросицькі (8), 2:0 — Гросицькі (15), 3:0 — Левандовські (18), 4:0 — Левандовські (29), 5:0 — Мілік (56), 6:0 — Блащиковські (59, пен.), 7:0 — Мілік (72), 8:0 — Капустка (73), 8:1 — Гослінг (87)
Ірландія — Грузія — 1:0 (0:0)
Гол: Волтерс (69)
Шотландія — Німеччина — 2:3 (2:2)
Голи: 0:1 — Мюллер (18), 1:1 — Гуммельс (28, автогол), 1:2 — Мюллер (34), 2:2 — Макартур (43), 2:3 — Гюндоган (54)

Група E
Збірна Англії — єдина команда, яка у відбірному турнірі виграла всі свої матчі. Тож недивно, що саме англійці стали першими фіналістами континентальної першості. Нав’язати їм боротьбу намагалися швейцарці, але їхніх аргументів виявилося замало. Збірна Англії перемогла з рахунком 2:0, а один із м’ячів забив Вейн Руні, що зробило його найкращим бомбардиром англійської національної команди за всі часи її існування.
Естонія — Литва — 1:0 (0:0)
Гол: Васільєв (71)
Сан-Марино — Англія — 0:6 (0:2)
Голи: 0:1 — Руні (13, пен.), 0:2 — Броллі (30, автогол), 0:3 — Барклі (46), 0:4 — Волкотт (68), 0:5 — Кейн (77), 0:6 — Волкотт (78)
Швейцарія — Словенія — 3:2 (0:1)
Голи: 0:1 — Новакович (45), 0:2 — Цесар (48), 1:2 — Дрмич (80), 2:2 — Штокер (84), 3:2 — Дрмич (90+4)
Англія — Швейцарія — 2:0 (2:0)
Голи: 1:0 — Кейн (67), 2:0 — Руні (84, пен.)
Литва — Сан-Марино — 2:1 (0:0)
Голи: 1:0 — Черних (7), 1:1 — Вітаіолі (55), 2:1 — Спальвіс (90)
Словенія — Естонія — 1:0 (0:0)
Гол: Берич (63)

Група F
Досить рівна група, в якій лідерство поки що утримує Північна Ірландія. На очко відстають румуни. Не сказала свого останнього слова і команда Угорщини. Тож вирішальними у цій групі стануть два заключних тури.
Фарерські острови — Північна Ірландія — 1:3 (1:1)
Голи: 0:1 — Макаулі (12), 1:1 — Едмундсон (36), 1:2 — Макаулі (71), 1:3 — К. Лафферті (75)
Греція — Фінляндія — 0:1 (0:0)
Гол: Похьянпало (75)
Угорщина — Румунія — 0:0
Румунія — Греція — 0:0
Фінляндія — Фарерські острови — 1:0 (1:0)
Гол: Похьянпало (23)
Північна Ірландія — Угорщина — 1:1 (0:0)
Голи: 0:1 — Гузмич (74), 1:1 — К. Лафферті (90+3)

Група G
Збірна Росії зробила вагомий крок до завоювання путівки на чемпіонат Європи. Спочатку підопічні нового наставника команди Євгена Слуцького переграли головного конкурента в боротьбі за друге місце — шведів, а потім розгромили Ліхтенштейн. Враховуючи графік, що залишився, саме росіяни є фаворитами у цій боротьбі. А перше місце без варіантів завоювали австрійці.
Росія — Швеція — 1:0 (1:0)
Гол: Дзюба (38)
Австрія — Молдова — 1:0 (0:0)
Гол: Юнузович (52)
Чорногорія — Ліхтенштейн — 2:0 (1:0)
Голи: 1:0 — Бечірай (38), 2:0 — Йоветич (56)
Ліхтенштейн — Росія — 0:7 (0:3)
Голи: 0:1 — Дзюба (21), 0:2 — Кокорін (40, пен.), 0:3 — Дзюба (45), 0:4 — Дзюба (73), 0:5 — Смолов (77), 0:6 — Дзагоєв (85), 0:7 — Дзюба (90)
Молдова — Чорногорія — 0:2 (0:1)
Голи: 0:1 —Савич (9), 0:2 — Бечирай (65)
Швеція — Австрія — 1:4 (0:2)
Голи: 0:1 — Алаба (9, пен.), 0:2 — Гарнік (39), 0:3 — Янко (77), 0:4 — Гарнік (88), 1:4 — Ібрагімович (90)

Група H
Збірна Італії, шкутильгаючи на одну ногу, наближається до виграшу у своїй групі. Не показуючи яскравою гри, вона перемагає своїх суперників, навіть відвертих аутсайдерів, з мінімальним рахунком. А фаворитом у боротьбі за друге місце є норвежці, які в очному протистоянні переграли своїх головних конкурентів — хорватів.
Азербайджан — Хорватія — 0:0
Болгарія — Норвегія — 0:1 (0:0)
Гол: Форрен (57)
Італія — Мальта — 1:0 (0:0)
Гол: Пелле (69)
Мальта — Азербайджан — 2:2 (0:1)
Голи: 0:1 — Аміркулієв (36), 1:1 — Міфсуд (55), 2:1 — Еффіонг (71), 2:2 — Аміргулієв (80)
Норвегія — Хорватія — 2:0 (0:0)
Голи: 1:0 — Бергет (51), 2:0 — Бергет (69)
Італія — Болгарія — 1:0 (1:0)
Гол: 1:0 — де Россі (6, пен.)

Група I
Португальці стали одноосібними лідерами групи після важкої перемоги на виїзді над збірною Албанії. Причому вирішальний вони забили на останній доданій арбітром хвилині. Після розіграшу кутового відзначився київський динамівець Мігель Велозу.
Данія — Албанія — 0:0
Сербія — Вірменія — 2:0 (1:0)
Голи: 1:0 — Айрапетян (22, автогол), 2:0 — Ляїч (53)
Вірменія — Данія — 0:0
Албанія — Португалія — 0:1 (0:0)
Гол: Мігель Велозу (90+2)