П'ятниця Квiтень 19, 2024

П'ятниця, 04 Вересень 2015 16:01

У єврокубках – троє без "ЗОРІ"

Три ук­ра­їн­ські клу­би про­дов­жать ви­сту­пи на гру­по­вих ста­ді­ях Лі­ги чем­піо­нів і Лі­ги Єв­ро­пи. «Ди­на­мо» і «Шах­тар» гра­ти­муть у го­лов­но­му тур­ні­рі, «Дніп­ро» — в дру­го­му за зна­чен­ням. Лу­ган­ська «Зо­ря» вдру­ге по­спіль зу­пи­ни­ла­ся за крок до своєї ме­ти в Лі­зі Єв­ро­пи, хо­ча цьо­го ра­зу май­же до фі­наль­но­го свист­ка збе­рі­га­ла шан­си.

Нездоланним для підопічних Юрія Вернидуба бар’єром стала польська «Легія». Після поразки в Києві (0:1) «Зоря» мала обов’язково перемагати у Варшаві. Та у виїзному поєдинку луганці змушені були відігруватися.
Стартовий тиск «Зорі» бажаного результату не приніс, от Бжискі на 16-й хвилині мастерно виконав штрафний з правого флангу. Активна боротьба гравців «Легії» і «Зорі» у воротарському майданчику дезорієнтувала нашого голкіпера Шевченка, і м’яч опинився у сітці воріт.
«Зоря» відразу ж відповіла потужним ударом Хомченовського у «дев’ятку». Голкіпер «Легії» дивом зреагував на постріл півзахисника «Зорі». І все ж Дмитру вдалося засмутити суперників: на 39-й хвилині м’яч після його удару зі штрафного перелетів через стінку і опинився в дальньому куті — 1:1.
Початок другого тайму виявився сумбурним. Команди нервували і не могли налагодити комбінаційну гру. Першими знову забили господарі — Кухарчик на 62-й пробив здалеку, на шляху до воріт м’яч зачепив Гільєрме і від ноги вигадливого бразильця вкотився у ворота.
«Зоря» буквально одразу ж повернула рівновагу. На 66-й хвилині Малиновський зі штрафного змусив капітулювати голкіпера «Легії» Куцяка.
До перемоги за сумою двох матчів залишався один гол, але вже на доданих арбітром хвилинах м’яч влетів у наші ворота — Дуда реалізував пенальті, встановивши остаточний рахунок — 3:2.
За кілька годин до останнього в сезоні єврокубкового матчу «Зорі» про своїх наступних суперників дізналися «Динамо» і «Шахтар». Обидва представники України в Лізі чемпіонів перебували в третьому кошику посіву.
Першим серед українських клубів стартує на груповій стадії «Шахтар», який потрапив до квартету А. 15 вересня гірники поїдуть до Мадрида, де їм доведеться протистояти «Реалу». 30 вересня у Львові донеччани прийматимуть французький ПСЖ. Зі шведським «Мальме» підопічні Мірчі Луческу зіграють у третьому і четвертому турах — 21 жовтня на виїзді, 3 листопада — в Україні. «Реал» завітає до Львова 25 листопада, а завершить груповий турнір для «Шахтаря» поєдинок у Парижі 8 грудня.
«Динамо» (група G) розпочне участь у Лізі чемпіонів 16 вересня домашньою зустріччю з португальським «Порту». 29 вересня буде візит до Тель-Авіва, де киян вітатиме ізраїльський чемпіон «Маккабі». 20 жовтня у Києві виступатиме команда Жозе Моурінью — лондонський «Челсі». «Динамо» завітає до Лондона 4 листопада, а 24 листопада поїде до Порту. Київський поєдинок із «Маккабі» запланований на 9 грудня.
Останнім про свою турнірну долю дізнався єдиний представник України в Лізі Європи. Дніпропетровський «Дніпро», хоч і «сіявся» з першого кошика, отримав у суперники досить сильні команди. Один тільки італійський «Лаціо» чого вартий!
А ще буде знайомий за найуспішнішим сезоном «Дніпра» в Лізі Європи французький «Сент-Етьєн» — саме перемога над цим клубом, поєднана з невдачею азербайджанського «Карабаха», вивела дніпропетровців до плей-оф торішнього змагання. Той шлях для «Дніпра» завершився фінальним поєдинком у Варшаві проти «Севільї».
Навіть із четвертого кошика команда Мирона Маркевича отримала досить відомий колектив — норвезький «Русенборг», який багато років тому був грозою авторитетів у Лізі чемпіонів.
17 вересня «Дніпро» без підтримки прийматиме «Лаціо» — так команда покарана за вибігання вболівальників на поле столичного НСК «Олімпійський» після завершення півфіналу минулої Ліги Європи. 1 жовтня дніпропетровці проведуть у Норвегії в гостях у «Русенборга». 22 жовтня в Україну завітає «Сент-Етьєн», а «Дніпро» проведе візит у відповідь 5 листопада. 26 листопада бронзовий призер чемпіонату України зіграє з «Лаціо» в Римі, а 10 грудня відбудеться останній у цьому році офіційний поєдинок в Україні — підопічні Маркевича позмагаються з «Русенборгом».