Соціальна політика
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Четвер Серпень 05, 2021

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

П'ятниця, 21 Листопад 2014 09:40

Для потенційних переселенців зарезервовано 200 тис. вільних місць

Rate this item
(0 votes)

Жи­те­лі Дон­ба­су, які най­ближ­чим ча­сом ви­яв­лять ба­жан­ня за­ли­ши­ти те­ри­то­рію, під­кон­троль­ну ни­ні бо­йо­ви­кам та се­па­ра­тис­там, мо­жуть роз­ра­хо­ву­ва­ти на га­ран­то­ва­ний дер­жа­вою дах над го­ло­вою в ін­ших об­лас­тях Ук­раї­ни.

Про це сказав, відповідаючи на запитання кореспондента Укрінформу, заступник міністра соціальної політики Віктор Іванкевич під час брифінгу «Реалізація соціальних виплат та надання медичної допомоги для внутрішньо переміщених осіб», що відбувся також за участі заступника міністра охорони здоров’я України Альони Терещенко, в. о. голови правління Пенсійного фонду Миколи Шамбіра та заступника начальника управління Державного центру зайнятості Валентини Плачинди.
«Стосовно можливості отримання тимчасового прихистку на контрольованій владою України території, то такі дані є у кожному штабі з надзвичайних ситуацій. Наскільки мені відомо, їх понад 200 тисяч на сьогодні», — зазначив В. Іванкевич.

Він також додав, що більш детальну інформацію щодо умов та адреси проживання можна дізнатися в будь-якому регіональному штабі. При цьому урядовець наголосив, що всі соціальні виплати, гарантовані державою, будуть нараховані, але з 1 грудня 2014 р. виплачуватимуться тільки тим, зокрема й пенсіонерам, які переїхали на контрольовану територію та зарееєструвалися у відділеннях соцзахисту як тимчасово переміщені особи. Заступник міністра зауважив, що ті громадяни, які не залишили окупованих територій, зможуть отримати свої соціальні виплати лише після того, як Донбас буде звільнений від терористів та сепаратистів.
М. Шамбір запевнив, що після того, як пенсіонери стануть на облік за місцем тимчасового перебування, їм буде виплачено не лише пенсію за поточний місяць, а й за весь попередній період, коли вони перебували на неконтрольованій українською владою території. Проблема в тому, що виплата пенсії на території, яка не контролюється, не може відбутися з технічних причин. Там не працюють ані банківська система, ані всі наші органи в достатньому обсязі.
Також М. Шамбір констатував, що загалом в Україні пенсії за листопад фінансуються за графіком. Виплати пенсій на Донеччині та Луганщині в листопаді профінансовано відповідно на 0,9 і 0,3 млрд грн, або на 64,2 і 60% місячної потреби.
Заступник міністра охорони здоров’я А. Терещенко повідомила, що нині в Україні зареєстровано понад 461 тис. внутрішньо переміщених осіб, з яких понад 127 тис. — діти, котрі також потребують підвищеної уваги. Загалом по медичну допомогу починаючи з травня до 13 листопада до закладів охорони здоров’я звернулося понад 134 тис. осіб. Також є надзвичайно приємна цифра: в осіб із числа внутрішньо переміщених народилося 1743 немовляти.

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».