Соціальна політика
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Субота Липень 02, 2022

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

П'ятниця, 21 Листопад 2014 10:07

На ринку соціальних послуг

Rate this item
(0 votes)

Про­тя­гом січ­ня–жовт­ня 2014 р. по­слу­га­ми Дер­жав­ної служ­би за­йня­то­сті ско­рис­та­ло­ся 1,2 млн без­ро­біт­них. Кіль­кість ва­кан­сій, за­яв­ле­них ро­бо­то­дав­ця­ми в цей пе­рі­од, ста­но­ви­ла 826,9тис., ідеть­ся в по­ві­дом­лен­ні Дер­жав­но­го цен­тру за­йня­то­сті.

У січні–жовтні 2014 р. за направленням Державної служби зайнятості було працевлаштовано 439,1 тис. осіб із числа зареєстрованих безробітних. Крім того, за сприяння служби зайнятості роботу отримали 206,1 тис. осіб із числа інших категорій громадян (особи, які навчаються, бажають змінити роботу, пенсіонери тощо).
Кількість працевлаштованих безробітних із числа осіб, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню (батьки, які мають дітей віком до шести років, випускники навчальних закладів, діти-сироти, люди з інвалідністю тощо), становила 115,0 тис. осіб.

Чисельність безробітних, які започаткували власну справу завдяки отриманню одноразової допомоги по безробіттю, зросла з 12,7 тис. осіб у січні–жовтні 2013 р. до 15,0 тис. — у січні–жовтні 2014 р.
Протягом січня–жовтня 2014 р. ваучер на навчання та підвищення кваліфікації одержали 5 тис. осіб вікової категорії «45+».
У громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру взяли участь 205,4 тис. безробітних, що на 6,9 тис. більше, ніж у січні–жовтні 2013 р. Професійне навчання за направленням служби зайнятості проходили 181,1 тис. безробітних.
На 1 листопада 2014 р. зареєстрованих безробітних було 402,7 тис., з них 307,9 тис. осіб одержували допомогу по безробіттю. Середній розмір допомоги по безробіттю у жовтні 2014 р. — 1199 грн.
У базі даних Державної служби зайнятості було 53,6 тис. вакансій.
За останніми оприлюдненими даними Державної служби статистики України, рівень безробіття економічно активного населення віком 15–70 років, визначений за методологією Міжнародної організації праці, в Україні в середньому зріс з 7,6% у І півріччі 2013 р. до 8,6% у І півріччі 2014 р.
* * *
За період з 1 березня до 10 листопада 2014 р. до центрів зайнятості звернулися за сприянням у працевлаштуванні 23,4 тис. осіб із числа мешканців АР Крим, м. Севастополя, Донецької та Луганської областей, з них статус зареєстрованого безробітного отримали 13,9 тис. осіб. Допомогу по безробіттю одержували 8,9 тис. осіб.
Найбільше мешканців АР Крим, м. Севастополя, Донецької та Луганської областей звернулося до центрів зайнятості м. Києва (2,1 тис. осіб), Харківської області (2,0 тис.), Донецької (2,2 тис.), Запорізької (2,2 тис.) та Дніпропетровської (2,2 тис. осіб).
За направленням Державної служби зайнятості працевлаштувалося 3,9 тис. осіб із числа мешканців АР Крим, м. Севастополя, Донецької та Луганської областей. 379 зареєстрованих безробітних із числа вимушених переселенців проходили професійне навчання під замовлення роботодавців, понад 600 — були залучені до громадських робіт та інших робіт тимчасового характеру.
На 10 листопада 2014 р. безробітних із числа мешканців АР Крим, м. Севастополя, Донецької та Луганської областей, які звернулися за сприянням у працевлаштуванні до інших регіонів України, було 8,8 тис. осіб. Зокрема, 727 осіб зареєстровано в Дніпропетровській області, 682 особи — у Запорізькій, 859 осіб — у Харківській, 1,1 тис. — у м. Києві, 1,2 тис. осіб — у Донецькій області.
З метою сприяння у вирішенні проблем працевлаштування переселенців Державною службою зайнятості забезпечується проведення системної роботи з надання їм інформаційно-роз’яснювальних послуг як у центрах зайнятості за місцем перебування, так і у виїзному режимі в місцях тимчасового розміщення, а також на маршрутах слідування переселенців на транспортних вузлах: на залізничних та автовокзалах, автостанціях тощо.
З метою надання допомоги у працевлаштуванні особам із числа переселенців, які звернулися до центрів зайнятості, незалежно від місця їхнього проживання чи перебування надається повний комплекс соціальних послуг та матеріальне забезпечення на випадок безробіття відповідно до чинного законодавства.
Державна служба зайнятості також надає зареєстрованим безробітним, у тому числі особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території й районів проведення АТО, соціальну послугу з організації професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації та видає ваучери для підтримання конкурентоспроможності осіб, старших від 45 років, на ринку праці незалежно від місця їхнього проживання чи перебування.
Для оперативного підбору громадянам підходящої роботи на основі загальнодержавної бази даних оперативних вакансій функціонує сервіс «Пошук роботи» Державної служби зайнятості. Обслуговує користувачів Операторський центр за допомогою Інформаційно-довідкової інтерактивної багатоканальної телефонної системи Державної служби зайнятості (тел. 0-800-50-50-60 зі стаціонарного телефону та 730 — з мобільного).
Крім того, з інформацією про послуги Державної служби зайнятості та актуальні вакансії можна ознайомитися на Інтернет-медіа-порталі «Труд» (www.trud.gov.ua), де база вакансій оновлюється щодня.

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».