Соціальна політика
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
П'ятниця Травень 20, 2022

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

П'ятниця, 01 Серпень 2014 03:00

Захисникам вітчизни – соціальний захист

Rate this item
(0 votes)

Мін­соц­по­лі­ти­ки при­ді­ляє осо­бли­ву ува­гу пи­тан­ням со­ці­аль­но­го за­хис­ту гро­ма­дян, які, ма­ючи ро­бо­ту, бу­ли при­зва­ні на вій­сь­ко­ву служ­бу за при­зо­вом під час мо­бі­лі­за­ції, на осо­бли­вий пе­рі­од, для ви­ко­нан­ня сво­го обо­в’яз­ку із за­хис­ту на­шої дер­жа­ви.
Про це за­явив під час пар­ла­мент­ських слу­хань на те­му: «Обо­ро­но­здат­ність Ук­раї­ни у XXI сто­літ­ті: ви­кли­ки, за­гро­зи та шля­хи їх по­до­лан­ня» за­ступ­ник мі­ніс­тра со­ці­аль­ної по­лі­ти­ки Ва­ле­рій Ярошенко, по­ві­до­ми­ли в прес-служ­бі Мін­соц­по­лі­ти­ки.

Він, зокрема, поінформував, що за участю Міністерства першочергово було опрацьовано закони, відповідно до яких за працівниками, які проходять військову службу за призовом, під час мобілізації, на весь період, але не більш як на один рік, зберігаються робочі місця та середній заробіток — незалежно від підпорядкування та форм власності підприємств, установ та організацій, де вони працювали.


«Витрати на виплату збереженого заробітку підприємствам компенсуватимуться за рахунок держбюджету. Уже розроблено порядок проведення такої компенсації, який після погодження з іншими центральними органами виконавчої влади буде поданий на розгляд уряду»,— сказав В. Ярошенко, уточнивши, що названі норми застосовуються з 18 березня цього року, тобто з початку мобілізації.
Окремо заступник міністра зупинився на питаннях щодо грошового та пенсійного забезпечення військовослужбовців під час мобілізації. Він повідомив, що за рішенням уряду військовослужбовцям, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, з 18 березня ц. р. установлено розмір грошового забезпечення як для військовослужбовців, що служать за контрактом.
Також Кабміном ухвалено рішення про виплату підвищеного грошового забезпечення через запровадження винагороди військовослужбовцям (у тому числі строкової військової служби) та особам рядового і начальницького складу за безпосередню участь в антитерористичних операціях, у вживанні заходів із забезпечення правопорядку на державному кордоні та в інших подібних випадках у розмірі 100% місячного грошового забезпечення та заробітної плати, але не менш як 3000 грн.
В. Ярошенко наголосив, що законодавчо урегульовано й питання пенсійного забезпечення членів сімей загиблих військовослужбовців та мобілізованих пенсіонерів. Зокрема, пенсіонерам з числа військовослужбовців — у разі призову їх на військову службу під час мобілізації, на особливий період — не буде припинено виплату пенсії. Також після звільнення зі служби їм виплачуватимуть пенсію з урахуванням додаткової вислуги років на день їхньої демобілізації.
Також з 1 січня 2015 р. буде підвищено розмір пенсій у разі втрати годувальника, що призначаються членам сімей загиблих під час виконання обов’язків військової служби військовослужбовців та правоохоронців, а також померлих інвалідів війни. «Така пенсія буде підвищена з 40 до 70% грошового забезпечення годувальника на одного члена сім’ї, на двох і більше — 90%, але не менш як 40% на кожного непрацездатного члена сім’ї», — запевнив В. Ярошенко.

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».