Соціальна політика
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Четвер Травень 06, 2021

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

П'ятниця, 19 Жовтень 2018 11:09

17 жовтня – міжнародний день боротьби за ліквідацію бідності

Rate this item
(0 votes)

Історія проведення Міжнародного дня боротьби за ліквідацію бідності починається 17 жовтня 1987 року. Того дня понад сто тисяч людей зібралися на площі Трокадеро в Парижі, де в 1948 році була підписана Загальна декларація прав людини, щоб віддати данину пам’яті жертв бідності, насильства і голоду.
Присутні заявили, що бідність є порушенням прав людини, і підтвердили необхідність спільними зусиллями добиватися дотримання цих прав. Відповідні заяви були вибиті на пам’ятному камені, відкритому в той день.

З того часу кожного року люди різних рас, переконань, станів і соціального походження збираються 17 жовтня, щоб підтвердити незмінність своєї позиції і продемонструвати солідарність із незаможними.
Такі ж пам’ятні камені були відкриті в багатьох країнах світу, і вони є місцем збору для проведення Дня.
Один із таких каменів розташований у саду Центральних установ ООН, і саме біля нього проводиться щорічна урочиста церемонія, організована Секретаріатом ООН у НьюЙорку.
Тема Міжнародного дня боротьби за ліквідацію бідності у 2018 році — «Спільна робота з найбільш вразливими верствами населення на благо створення інклюзивних спільнот для забезпечення прав і гідності для всіх».
Вона вказує на важливість захисту прав людини, особливо вразливих верств населення, та взаємозв’язок забезпечення прав і свобод громадян і боротьби з бідністю.
Серед спеціалістів на сьогодні існує декілька підрахунків бідності. Приміром, Всесвітній банк установив, що нині міжнародна межа бідності становить 1 долар 90 центів на день.
Нині на цю суму живе близько 10% населення планети, і майже половина найбідніших людей проживає в країнах Африки.
У країнах ЄС відсоток людей, які піддаються ризику бідності та соціальної нерівності, дещо знизився за останні роки, але ця кількість дорівнює майже 113 мільйонам людських життів.
За оприлюдненими статистичними даними, торік у країнах Євросоюзу 112,9 мільйона людей, або 22,5% населення, стикалися з проблемою бідності та соціальної нерівності.
Цей показник дещо менший за період 2009–2012 років, коли ризику бідності піддавався кожен четвертий європеєць. При цьому зниження відсотка людей, які стикаються з важкою соціальною ситуацією, є однією з ключових цілей стратегії «Європа 2020».
Найвищий рівень бідності зареєстрований у Болгарії (38,9%), Румунії (35,7%) та у Греції (34,8%), найнижчий — відповідно, у Чеській Республіці (12,2%), Фінляндії (15,7%) і Словаччині (16,3%).
Цікаво, що найбільший показник у скороченні відсотка бідних людей зареєстровано у сусідній Польщі: з 30,5% у 2008 році до 19,5%, за даними 2017 року.

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».