Соціальна політика
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Понедiлок Вересень 27, 2021

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

П'ятниця, 08 Червень 2018 10:35

Що показав «барометр трудової міграції»?

Rate this item
(0 votes)

Більшість польських працівників має позитивне (42%) або нейтральне (44%) ставлення до трудових мігрантів з України.

Про це йдеться в дослідженні «Барометр трудової міграції» у першому півріччі 2018 року, підготовленому компанією Personel Service, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.
«42% польських працівників мають позитивне ставлення до громадян України, які працюють у Польщі. Нейтральне ставлення декларують 44% осіб», — стверджують автори дослідження.

Водночас зазначається, що в цьому півріччі порівняно з другим півріччям 2017 року незначно (з 7% до 11%) зросло негативне ставлення польських працівників до українців.
Зокрема, негативно або дуже негативно до українців ставляться 11,6% працюючих поляків. Найбільший відсоток тих, хто не дуже прихильно ставиться до трудових мігрантів з України, є серед осіб із базовою освітою (27,4%), а також серед молоді віком від 18 до 34 років (15,7%).
Лише 10,9% поляків вважають, що українські трудові мігранти можуть забрати у них роботу. Натомість переважна більшість (85,9%) цього не боїться.
Разом із тим досить значна кількість поляків побоюється, що присутність на польському ринку праці трудових мігрантів з України може загальмувати підвищення їм зарплати. Згідно з дослідженням таке побоювання мають 37,6% поляків, а не бояться цього 57,7% громадян Польщі.
Більшість польських роботодавців має позитивне (36,8%) або нейтральне (54,6%) ставлення до українців. Негативне ставлення до заробітчан з України декларують лише 1,7% польських роботодавців.
Загалом 14% польських фірм працевлаштовували коли-небудь українців. Водночас стільки ж (14,2%) роботодавців задекларувало, що хоче працевлаштувати людей з України.
Як звертають увагу польські роботодавці, 80,1% українських трудових мігрантів працює у польських фірмах на посадах, які не вимагають високої кваліфікації, 22% — на посадах середнього рівня, а 5,8% — на посадах вищого рівня.
Найбільшими складнощами у працевлаштуванні українців польські роботодавці називають бюрократичні формальності (37,2%), мовний бар’єр (30,2%), хаос після запровадження нових процедур працевлаштування (27,4%), а також максимальний шестимісячний період працевлаштування українця (26,3%).
Як показало дослідження, переважна більшість українських трудових мігрантів (73%) не мають наміру залишатися жити в Польщі. Таке бажання декларують лише 11% українських заробітчан, які перебувають у Польщі.
«11% працівників з України, які працювали в Польщі, думають про те, щоб на постійно поселитися в Польщі, 15% ще не знають, чи в майбутньому приймуть таке рішення, і 3/4 українців сприймають перебування в Польщі як тимчасове, що означає: після завершення праці вони хочуть повернутися на Батьківщину», — підкреслюється у дослідженні.
Про купівлю житла в Польщі думають 3% українців, які коли-небудь працювали в Польщі, а 0,5% декларують, що вже мають квартиру чи будинок у Польщі. Крім того, 3% українців, які працюють у Польщі, хочуть відкрити в Польщі свою фірму.
Найчастішими причинами, чому українські трудові мігранти обирають Польщу, є: географічна близькість (53,3%), зарплата (44%), низький мовний бар’єр (33,8%), а також наявність близьких, які вже працюють у Польщі (30%).

Юрій БАНАХЕВИЧ

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».