Соціальна політика
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Недiля Серпень 14, 2022

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

П'ятниця, 13 Квiтень 2018 14:56

Олена Сукманова: навіть один день затримки заробітньої плати – вже заборгованість

Rate this item
(0 votes)

«Немає жодної правової норми, яка б сказала, що тиждень чи два тижні — то є заборгованість, а один день — ні. Є загальний порядок виплати заробітної плати двічі на місяць, і якщо є затримка 1, 2, 3 дні — це вже є заборгованість», — зазначила Сукманова, зауваживши, що йдеться і про державні, і про приватні підприємства.

Вона додала, що підприємство внутрішнім наказом визначає числа, в які буде виплачувати зарплату своїм працівникам.
«Зазвичай закон говорить про те, що приблизно рівні періоди повинні бути між авансовою частиною та основною частиною заробітної плати», — зазначила заступник міністра юстиції.
Водночас вона наголосила, що сам працівник має вирішити, чи реагувати йому на заборгованість із виплати зарплати, чи ні.
Якщо працівник роками працював на підприємстві, а у зв’язку з якимись подіями відбуваються затримки з виплати зарплати у місяць чи кілька тижнів, зазначила заступник міністра, то це порушення, але працівник має обирати: почекати чи якось реагувати на цю ситуацію.
«Якщо затримки заробітної плати йдуть постійно, то не треба чекати того, що за півроку тобі виплатять повну зарплату», — вважає Сукманова.
Як повідомлялося, 2 квітня Міністерство юстиції розпочало кампанію з примусового стягнення заборгованості з виплати заробітної плати.
В усіх регіонах України створено штаби з координації, моніторингу та контролю за станом виконання органами Державної виконавчої служби рішень про стягнення заборгованості з виплати заробітної плати та інших виплат, пов’язаних із трудовими правовідносинами.

Юлія ГАЙДІНА,
Укрінформ

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».