Соціальна політика
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Понедiлок Сiчень 24, 2022

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

П'ятниця, 16 Березень 2018 10:31

ВР ухвалила закон про додаткові соцгаранції для учасників АТО

Rate this item
(0 votes)

Верховна Рада України 13 березня внесла зміни до Закону України «Про реабілітацію інвалідів України» щодо встановлення групи інвалідності учасникам антитерористичної операції».

«Законопроект у другому читанні передбачає внести зміни до статті 7 Закону «Про реабілітацію осіб в Україні», яким, по-перше, закріплюється норма про те, що у разі порушення функцій організму, в тому числі ампутації ніг і рук, група інвалідності встановлюється безстроково, тобто не треба щороку її підтверджувати.

У першому читанні законопроектом також передбачалося, що група інвалідності безстроково має встановлюватися лише учасникам АТО, які втратили ноги та руки. Комітет прийняв доопрацювання законопроекту у другому читанні, врахував численні пропозиції народних депутатів, що інвалідність безстроково має встановлюватися для всіх осіб, які втратили ногу та руку, незалежно від причини», — пояснив голова Комітету у справах ветеранів, учасників бойових дій, учасників антитерористичної операції та людей з інвалідністю Олександр Третьяков.
Ще однією нормою закону є необхідність проведення огляду осіб з інвалідністю за місцем їхнього проживання, якщо вони особисто не можуть прибути до лікувального закладу за станом здоров’я.
Верховна Рада ухвалила зазначений закон включно з урахуванням поправки 7 народного депутата Романа Семенухи, яка передбачає, що особам, у яких внаслідок поранення, контузії, каліцтва, захворювання, отриманих під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, ампутовані верхні та/або нижні кінцівки, що призвело до інвалідності, група інвалідності встановлюється без зазначення строку повторного огляду (безстроково) та на ступінь вище.
Загалом до законопроекту у другому читанні надійшло 18 пропозицій, з яких п’ять було враховано, 11 відхилено та дві враховано частково.
Як повідомляв Укрінформ, у першому читанні законопроект 7161 було ухвалено 19 грудня 2017 року.

Укрінформ

 

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».