Здоров'я
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Субота Травень 28, 2022

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

П'ятниця, 05 Грудень 2014 19:36

Учені з'ясували, чому алкоголікам так важко відмовитися від спиртного

Rate this item
(0 votes)

Виявляється, у людей із залежністю пошкоджена зона мозку, що відповідає за самоконтроль. Про це пише The Daily Mail.
Чим більше людина п’є, тим серйозніше ушкодження. Експерти провели дослідження на прикладі тих, хто пив упродовж 25 років і які стримувалися приблизно 5 років, і контрольної групи.
Сканування мозку колишніх алкоголіків виявило ушкодження білої речовини в лобових долях головного мозку. А ця зона важлива для відстежування самопочуття, планування, винесення судження, мислення, засвоєння нових схем поведінки. Але вчених особливо цікавило ушкодження точки самоконтролю. Насправді, навіть у нехронічних алкоголіків були проблеми з цією зоною.

Мозок містить сіру речовину (складається з клітин, що підтримують роботу мозку) і білу (забезпечує зв’язок між великими групами клітин). Алкоголь впливає на обидві ці структури, завдаючи особливої шкоди лобовій долі. У білій речовині розміщуються особливі схеми, які забезпечують зв’язок долі з іншими частинами мозку. Отже, порушується система зв’язку мозку в цілому.
Ярослав ШЛАПАК, укрінформ

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».