Здоров'я
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Субота Травень 28, 2022

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

П'ятниця, 24 Жовтень 2014 03:00

Відмінностей між швидкими і повільними способами схуднення не виявлено

Rate this item
(0 votes)

Згідно з поширеною думкою дієти, що дозволяють скинути велику кількість кілограмів за короткий термін, не приносять користі, оскільки через деякий час кілограми знову набираються.
Однак перше вибіркове дослідження, яке мало підтвердити цю гіпотезу, не увінчалося успіхом. Виявилося, що «швидкі» дієти нічим не гірші від тих, які обіцяють поступову втрату ваги — вона все одно повертається. Як правило, люди, які дотримуються довгострокових програм втрати ваги, досить швидко відступають від своєї мети. Дієта, яка дає результат миттєво, більшою мірою мотивує людину.
Отже, вчені не виявили відмінностей між швидкими і повільними способами схуднення. Однак навіть Національна служба охорони здоров’я Великобританії радить дотримуватися повільної дієти, щоб досягти довгострокової втрати ваги. До того ж існує думка, що короткострокові дієти викликають втрату м’язової маси. Проте у цих тверджень було вкрай мало доказів.


Щоб зрозуміти, яка дієта краща, команда на чолі з професором Джозефом Пройєтті з Університету Мельбурна в Австралії задіяла 204 чоловіків і жінок з ожирінням. Усі вони шукали способи схуднення, і для них були розроблені поступові або швидкі дієти, спрямовані на те, щоб знизити вагу на 15%.
У першої групи було всього 12 тижнів. Вони одержали досить жорсткі рекомендації щодо повсякденного раціону, за день можна було вжити від 450 до 800 калорій (причому їжа була замінена на напої, що замінюють їжу). Своєї мети досягли 81% піддослідних.
У другої групи в запасі було дев’ять місяців, щоб втратити таку саму масу: вони пили напої, що замінюють їжу двічі на день, а в інший час споживали здорову їжу, набираючи щодня 1500–2000 калорій. З другої групи схудли 50% охочих.
Однак жодна з груп не змогла успішно зберегти вагу. Причому вчені не виявили залежності. Через 2,5 року після закінчення дієти учасники з обох груп набрали близько 70% втраченої колись ваги.
На думку фахівців, радикальні дієти слід використовувати тільки тим людям, в яких прагнення схуднути викликано медичною потребою, наприклад, тим, кому належить хірургічна операція, повідомляє vesti.ru.


ЖИРНА ЇЖА РОБИТЬ НАС АГРЕСИВНИМИ
Виявляється, правильне харчування і обмеження споживання жирів — це не тільки запорука здоров’я, але й запорука гарної поведінки. Як показало недавнє дослідження, вживання в їжу трансжирних кислот може призвести до підвищеної дратівливості і навіть агресії.
У дослідженні взяли участь 945 чоловіків і жінок. У ньому вперше були отримані дані про зв’язок трансжирів і відхилень у поведінці, починаючи від простої нетерпимості і аж до агресії. «Існують праці, які доводять зв’язок вживання омега-3 жирних кислот з підвищенням поступливості і низькою імпульсивністю. Є також дані про те, що трансжири перешкоджають утворенню довгих ланцюгів омега-3 кислот, які справляють позитивний вплив на головний мозок. Це підштовхнуло нас до проведення нового дослідження трансжирів», — розповідає один з його авторів, доктор Беатріс Голомб з Університету Каліфорнії.
Учасники експерименту не вживали жодних препаратів або добавок, що містять жири. Також критеріями залучення до дослідження були — відсутність діабету, онкологічних захворювань, хвороб серця. Середній вік учасників — 57 років. Споживання трансжирів — близько 3,49 г на добу (від 1,02 до 5,96 г).

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».