Здоров'я
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Недiля Листопад 28, 2021

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

П'ятниця, 04 Липень 2014 03:00

Краще голіться самі

Rate this item
(0 votes)

Хоча переважна більшість сучасних чоловіків вважають за краще видаляти рослинність на обличчі самостійно, зрідка їм доводиться вдаватися і до послуг перукарень. Однак там їх може підстерігати небезпека зараження вірусом гепатиту.
Іноді достатньо один раз поголитися у перукарні, щоб заразитися небезпечною хворобою — це цілком можливо, якщо співробітники цирульні порушать хоча б одне із суворих правил асептики і антисептики стосовно інструментів для гоління.
Особливу небезпеку у цьому відношенні представляють ВІЛ і збудники вірусних гепатитів В і С.
Індійські вчені з університету міста Маніпал вивчали причини спалаху вірусного гепатиту В у цьому населеному пункті.
Кількість хворих на гостру форму гепатиту В збільшувалася з кожним тижнем, а причину виявити ніяк не вдавалося, оскільки ніхто з хворих не був ін’єкційним наркоманом і не отримував переливань донорської крові.


Нарешті дослідники звернули увагу на той факт, що практично всі хворі були чоловіками. Це і призвело до версії, котра допомогла встановити джерело зараження. З’ясувалося, що майже всі хворі для гоління або підстригання бороди користувалися послугами перукарень. При голінні небезпечною бритвою часто трапляються дрібні порізи — перукарі миттєво зупиняли кровотечу за допомогою олівця, що містив алюмінієві галуни.
Однак ця речовина здатна зупиняти незначні кровотечі, але не має дезінфікуючої властивості. Таким чином вірус гепатиту В, одного разу потрапивши з кров’ю на поверхню олівця, потім передавався здоровим клієнтам.
Подібне зараження можливо також через бритву і помазок, які використовують для гоління багатьох людей, як це відбувається у перукарнях.


ЧИСТИТИ ВУХА ШКІДЛИВО?
Гігієна вух передбачає їх миття під час купання в душі або ванні. Не можна чистити вуха гострими предметами і ватяними паличками. У здорової людини вуха очищаються природним шляхом. Це відбувається під час руху скронево-нижньощелепного суглоба, розташованого поруч із передньою стінкою зовнішнього слухового проходу.
Ватні тампони або палички тільки заштовхують утворену сірку вглиб, у кістковий відділ. Тут вона застрягає, скупчується, розбухає від води — в результаті утворюються сірчані пробки, які закривають слуховий прохід, запалюється барабанна перетинка. Крім того, якщо чистити вуха глибоко, можна пошкодити рецептори, що сприймають звук.
Шкіра у слуховому проході ніжна, навіть ватяна паличка її легко травмує, у ранку потрапляє шкідлива флора, що також викликає зовнішній отит.

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».