Культура
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Понедiлок Травень 17, 2021

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

П'ятниця, 19 Грудень 2014 15:52

У морі емоцій та пристрастей

Rate this item
(0 votes)

Мала сцена Київського академічного театру драми та комедії на лівому березі Дніпра — один із небагатьох театральних майданчиків Києва, де свої творчі сили можуть спробувати молоді українські режисери. Нещодавно Дмитро Весельський презентував тут виставу «Сімейні сцени» за п’єсою одеського драматурга Анни Яблонської, а Андрій Попов здійснив сценічне прочитання легендарної бродвейської історії кохання «Двоє на гойдалці» Уїльяма Гібсона.
Ім’я автора п’єси «Сімейні сцени» А. Яблонської відоме далеко за межами України. Вистави за її творами, крім нашої країни, представлені на театральних майданчиках Німеччини, Литви, Латвії, Естонії, Польщі, Росії. Драматург трагічно загинула під час терористичного акту в аеропорту «Домодедово» 24 січня 2011 року, а мала б отримати премію як один із лауреатів конкурсу журналу «Искусство кино». На той час Анні було лише двадцять дев’ять років. А за три дні до смерті вона написала в соціальних мережах: «Мені здається, що в мене залишилося дуже мало часу».
За сюжетом п’єси молода жінка Ірина (артистка Альона Завгородня) сама виховувала сина. А поки її чоловік (Сергій Петько) був в одній із гарячих точок, знаходила втіху у компанії сусіда (Олександр Комаренко).


Та найстрашніше почалося, коли чоловік повернувся додому. Він не зміг «залишити» війну, а привіз її із собою. За п’ять років це стала вже зовсім інша людина. Він не може пристосуватися до реалій мирного життя, не знаходить нормального спілкування з оточуючими. Надскладним виявляється навіть спроба налагодити контакт із рідним сином. Як привернути увагу чоловіка та батька — кожен вирішує по-своєму. У результаті син опиняється на даху будинку із батьківською зброєю в руках...
Ще кілька років тому історія, описана Анною Яблонською у п’єсі «Сімейні сцени», не мала до нас прямого стосунку. А зараз, коли новітня війна так чи інакше торкнулася майже кожної української родини, вона, на жаль, набуває особливо актуального звучання.
Вистава «Двоє на гойдалці» — це історія двох сердець, які однаково самотні та нещасливі, але, водночас, дуже різні. Як і наше життя, вона складається зі зворушливих та смішних моментів, що можуть чергуватися із жорстокістю. Події відбуваються у Нью-Йорку, але щось подібне могло трапитися в будь-якому великому місті, скажімо Києві. Саме тому вистава буде досить близькою українському глядачеві. Чому ж ці люди зблизилися?
Спочатку від самотності, адже як сумно та гірко усвідомлювати, що тебе ніхто не чекає вдома. А нове знайомство — це немов соломинка, за яку хапається кожен, аби не втонути у бурхливому морі життя. Стосунки складаються непросто. Молоді люди кидаються з одних крайнощів в інші. То вони сваряться, то миряться; розлучаються, а потім знову сходяться; намагаються зрозуміти одне одного, але в основному безуспішно. Однак, безперечно, ця зустріч перевертає все їхнє звичне життя, і спогади від неї залишаться в серцях героїв назавжди.
В обох виставах вирує море емоцій та пристрастей, що не поступаються за напругою навіть шекспірівським трагедіям. Напевне, ці спектаклі залишать слід навіть у збайдужілих серцях.
Едуард ОВЧАРЕНКО

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».