Культура
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Вiвторок Травень 18, 2021

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

П'ятниця, 19 Грудень 2014 15:27

Казкові пригоди у Віртуляндії

Rate this item
(1 Vote)

Між­на­род­ний центр куль­ту­ри та мис­тецтв Фе­де­ра­ції проф­спі­лок Ук­раї­ни (вул. Ін­сти­тут­ська, 1) роз­чи­няє две­рі для най­мен­ших гля­да­чів, їх пе­да­го­гів і бать­ків. Цьо­го ра­зу ува­зі чис­лен­них гос­тей за­про­по­но­ва­но прем’­єру те­ат­ра­лі­зо­ва­ної му­зич­ної 3D-ви­ста­ви «Каз­ко­ві при­го­ди у Вір­ту­лян­дії». Ар­тис­ти й ор­га­ні­за­то­ри свя­та че­ка­ють на нас із 26 груд­ня по 10 січ­ня.

Це — справді феєричне новорічне шоу, де акробати, актори (у ролі Чарівника — Анатолій Суханов) і артисти балету демонструють свою майстерність, а сучасні мультимедійні технології та неймовірні спецефекти дають можливість кожному дорослому й маленькому глядачеві ніби зазирнути по той бік казки, потрапити до дивовижного світу Нового, 2015 року. У масових сценах водночас виступають сто сорок учасників шоу.
Вистави відвідають діти та дорослі з усіх куточків нашої країни. За годину до початку театралізованого музичного 3D-спектаклю в холі Міжнародного центру культури та мистецтв працюватимуть аніматори, проводитимуться веселі конкурси, новорічні атракціони за участі героїв улюблених мультфільмів і традиційно — танок навколо новорічної ялинки з Дідом Морозом та Снігуронькою.


Тож попереду — захоплива оповідь про карколомні пригоди підлітка Андрія, якого полонив віртуальний світ. Сюжет п’єси «Казкові пригоди у Віртуляндії» взято з нашого реального сучасного життя. Це — історія хлопчика, який не любить гуляти з собакою та грати на флейті, а захоплюється лише комп’ютерними іграми. Саме цей простий школярик потрапляє у вир надзвичайних подій. Він поспішає на допомогу Дідові Морозу, рятуючи королівство Часу, захоплене повелителькою монстрів — Монстрелою. Вона перевела годинник у зворотній бік, аби помолодшати. І якщо наш юний герой не звільнить Короля Часу до дванадцятої години ночі, то діти зникнуть, а Новий рік ніколи не настане.
Хлопчині доводиться боротися зі злом не в реальному світі, а в тому, куди він потрапляє крізь екран комп’ютера. Йому допомагає дуже кумедна Комп’ютерна Мишка, яка потім перетворюється на справжню. На шляху головного героя та його друзів виникають різні небезпечні перепони — Ріка Забуття, гігантські Дракони та люті Монстри, а допомагають хлопцям і дівчатам пес Буран, з яким Андрійко не хотів гуляти, принцеса Хвилинка, добрий Чарівник і мультиплікаційні персонажі. Приміром, Микита й Рисик із першого українського повнометражного анімаційного блокбастера в 3D-форматі «Микита Кожум’яка», що вийшов у всеукраїнський прокат навесні 2014 року. Глядацькі емоції посилюються за рахунок ультрасучасних технологій проекції у фантастичних 3D-декораціях-трансформерах.
Добра, повчальна казка сповнена чудових характерних персонажів: тут і маленький Дракон, з молочних зубчиків якого виростає козацьке військо, і сміливий Кінь, який змагається у двобої зі злими монстрами, зриваючи шквал аплодисментів і дитячий сміх, і двоє комічних лиходіїв — Крутяк і Гальмо, які виправляються у фіналі...
Усі вони розмовляють мовою, зрозумілою кожній сучасній дитині (автор сценарію — драматург Неда Неждана). Спільними зусиллями герої долають усі перешкоди: добро перемагає зло, Час повертається — й настає щасливий Новий рік!
— Звісно, найцікавіше в цій постановці — використання новітніх технологій: проекційних, анімаційних ефектів, відеотехніки. Думаю, наші глядачі в казкових виставах такого ще не бачили, — говорить режисер-постановник дійства Ірина Зільберман.
— Ця казка не лише цікава, а й злободенна. Потрібно бути живою людиною, а нині чимало дітей живе в якомусь ілюзорному світі. Їх немовби й немає тут, не існує. Вони спілкуються через комп’ютери, телефони. А зустрічаються — і розмовляти до ладу не вміють, — ділиться думками актор В’ячеслав Кошелєв.
Режисер-постановник новорічної вистави Ірина Зільберман та художник-постановник Наталія Клисенко разом із командою однодумців створили яскраве, феєричне музичне шоу, яке дивишся на одному диханні. Оригінальна музична партитура спектаклю (композитор — Вікторія Васалатій) настільки органічно сплетена з дійством, що не тільки допомагає артистам зрозуміло розповісти сповнений пригод захопливий сюжет, а й майже в кожному номері дарує готовий хіт, здатний жити окремим життям на естраді.
Молоді актори, циркові артисти, три танцювальні колективи, в тому числі й дитячий, у казково колоритних костюмах цілком органічно грають на великій сцені Міжнародного центру культури та мистецтв зі своїми добре продуманими й прожитими ролями.
Юлія ОМЕЛЬ­ЧУК
Фо­то на­да­но 
PR-ком­па­нією «Дель Ар­те»

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».