Культура
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Субота Червень 25, 2022

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

П'ятниця, 21 Листопад 2014 17:13

Оберіг та пензель – теж зброя

Rate this item
(0 votes)

У Державній художній середній школі імені Тараса Шевченка почала діяти військова документально-речова виставка «Герої не вмирають».
На ній представлено особисті речі бійців, що полягли на полі бою, зброя, унікальні історичні фото. Виставку організувала школа за підтримки Міністерства культури України, Національного військово-історичного музею України, Міжнародної асоціації дослідників фортифікації «Цитадель».
Одна з учениць цієї школи у своїй листівці до бійця АТО написала: «Любий воїну! В той час, коли ти кожну хвилину ризикуєш своїм життям, я ходжу до школи, зустрічаюсь із друзями, радіючи життю. Цим усім я завдячую тобі. В ці важкі для країни дні ти став щитом між нами і війною».
Експонати представленої експозиції є свідченням подій, які відбувалися наприкінці серпня — початку вересня цього року в Луганський та Донецькій областях. Експозицію виставки відкривають фотографії рідних співробітників школи, яких вони втратили під час нинішньої війни. Два імені вписано в Книгу пам’яті школи.

Загиблі — представник Служби безпеки України Володимир Шкіра та боєць батальйону «Миротворець» Максим Сухенко.
«Нам тільки здається, що війна деcь далеко. Але це всього 500 кілометрів від Києва. На ній чужого горя не буває, а незнайомих людей об’єднує горе і пам’ять про своїх героїв», — переконаний голова правління Міжнародної асоціації дослідників фортифікації «Цитадель» Павло Нетесов.
Близько десяти батьків учнів та членів родин співробітників воюють нині в зоні АТО. В їх числі і батько десятикласниці Насті Сацюк — Григорій, боєць батальйону імені Героя України генерала Кульчицького (колишній Перший резервний батальйон Національної гвардії України, який Сергій Кульчицький сформував із бiйцiв самооборони Майдану). Цей батальйон одним із перших штурмував Слов’янськ.
На виставку Григорій Сацюк прийшов разом зі своїми бойовими друзями зі взводу — Олександром Бондарем та Олександром Грушевенком. Всі вони тимчасово мають відпочинок через чергову ротацію. І хоча вони всі з різних міст (Київ, Запоріжжя, Харків) та під час Майдану були у різних сотнях, а у довоєнному житті мали різні спеціальності — Григорій займався будівельним бізнесом, Олександр Бондар працював у «Надимгазпромі», а Олександр Грушевенко був співробітником карного розшуку, свій вибір вони зробили на користь боротьби за єдину незалежну Україну.
А учні ДХСШ імені Тараса Шевченка, серед яких є «діти війни» з Луганської та Донецької областей та анексованого Криму, у свою чергу, відправляють для бійців АТО листівки та малюнки, роблять для них обереги та збирають разом із дорослими кошти, на які закуповують для них спальники, предмети амуніції тощо.
Вікторія ІРПІНСЬКА

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».