Культура
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Середа Жовтень 20, 2021

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

П'ятниця, 21 Листопад 2014 17:08

У полоні музики італійського бароко

Rate this item
(0 votes)

Два тижні тривав у Києві Перший фестиваль італійського музичного бароко в Україні, організований із нагоди головування Італії в Раді Європейського Союзу, який подарував столичним шанувальникам класичної музики унікальну можливість почути практично невідомі твори епохи бароко у виконанні італійських та українських митців.
Організований з ініціативи та за підтримки Посольства Італійської Республіки в Україні та Італійського інституту культури в Україні за сприяння Візового центру Італії в Києві цей фестиваль розпочався у Колонному залі імені М. Лисенка Національної філармонії України виступом ансамблю АССАDEMIA BIZANTINA у складі шести музикантів із міста Равенна. Під орудою диригента Стефано Монтанарі, який до того ж грав на скрипці, цей камерний колектив подарував слухачам хвилини високого натхнення, блискуче виконавши незнайомі у нас твори Арканджело Кореллі, Антоніо Вівальді, П’єтро Антоніо Локателлі.


Однак фестиваль не обмежувався лише концертами. Так, у Мистецькому салоні Червоного корпуса Київського національного університету імені Т. Шевченка чимало слухачів зібрала лекція-концерт Нансі Романо — арт-директора фестивалю на тему «Музичне бароко від Рима до Венеції» за участю ансамблю Тhe Kiev Baroque Consоrt. А відомий в Італії музикознавець, професор Антоніо Марчелліно провів дві лекції у Малому залі Національної музичної академії України імені П. Чайковського — «Античні музичні інструменти та їх збереження в культурі Середньовіччя та Відродження» та «Музика, образи та практика виконання у ХVI–XVII ст.».
У знаменитій Андріївській церкві, збудованій у середині ХVІІ ст. у стилі бароко, ансамбль Тhe Kiev Baroque Consоrt під орудою італійського маестро Нансі Романо майстерно виконав Stabat Mater Джованні Перголезі (1710–1736) за участю Алессандро Карміньяні (контр-тенор) і Ольги Нагорної (сопрано).
Та все ж найбільшу кількість шанувальників старовинної музики збирали три останніх концерти фестивалю, що відбулися в Національній філармонії України. Кияни та гості столиці віддали належне майстерності ансамблю Festina Lente, який зосередив свою діяльність на італійській музиці Ренесансу та доби бароко і представив солідну програму, складену з творів невідомих у нас авторів.
Камерний хор «КРЕДО» з Києва разом з інструментальним ансамблем з Італії L’armonia Stravagante під орудою маестро Клаудіо Кавіна представив оригінальну і екзотичну програму «Ці солодкі співзвуччя» з творів Клаудіо Монтеверді, Б’яджо Маріні (1594–1663) та Даріо Кастелло (1664–1685), яка справила приємне враження на столичних меломанів.
Утім, найбільший успіх усе ж мав концерт, що завершив фестиваль і пройшов з аншлагом. Це був виступ ансамблю Il sogno Baroссo, який складається з музикантів, які спеціалізуються на історико-інформативному виконанні на автентичних інструментах музики барокового періоду і особливо зосереджені на римському репертуарі.
Слухачі довго не хотіли відпускати виконавців, які подарували три твори «на біс», після завершення програми. Найбільше зворушив присутніх саме Раффаеле Пе (контр-тенор) блискучою технікою вокалу і яскравою емоційністю у поєднанні з розкутою манерою виконання. Як зазначили учасники ансамблю, такий прийом киян перевершив усі сподівання і приємно їх уразив щирістю і теплотою.
Сергій ПИРОГОВ

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».