Культура
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Субота Липень 02, 2022

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

П'ятниця, 14 Листопад 2014 16:09

А ви знаєте, що таке щастя?

Rate this item
(0 votes)

Для ша­ну­валь­ни­ків твор­чо­сті чу­до­вої акт­ри­си, на­род­ної ар­тист­ки Ук­раї­ни Ади Ро­гов­це­вої но­вий те­ат­раль­ний се­зон став справж­нім свя­том. Не­що­дав­но ре­пер­ту­ар Ки­їв­ської ака­де­міч­ної май­стер­ні те­ат­раль­но­го мис­тец­тва «Су­зір’я» по­пов­ни­ла ви­ста­ва «Схо­же на щас­тя» за п’єсою П’єра Паль­ма­да та Кріс­то­фа Дю­тю­ро­на «Вті­кач­ки», в якій най­ві­до­мі­ша су­час­на ук­ра­їн­ська ви­ко­на­ви­ця грає од­ну з го­лов­них ро­лей.

«Усіма ролями я намагаюся алегорично перевірити головний девіз свого життя — за будь-яку ціну зберігати людську гідність. А раз я жінка, то ще й гідність жіночу. У новій ролі у мене є можливість поговорити про вірність і невірність, про цілеспрямованість, про те, що в жодному разі не можна поступатися своєю честю та гордістю. Життя змінює лише обстановку навколо мене, а характер мій не змінюється», — розповіла Ада Миколаївна.
Напевне, у різні періоди життя будь-яка людина дасть іншу відповідь на запитання: «На що схоже щастя?» Але скільки б не було людині років, які б характер та уподобання вона не мала, проте майже кожна з упевненістю відповість, що самотність — це нещастя.


Сюжет ліричної комедії «Схоже на щастя» побудований на історії випадкової зустрічі двох самотніх жінок та їх короткочасної спільної подорожі, під час якої начебто несподівано, однак у той же час закономірно між ними виникає почуття взаємної довіри і турботи однієї про одну.
Перед глядачами постає досвідчена та мудра жінка Клод (Ада Роговцева), яка втікає з будинку престарілих, молода й експансивна Марго (Світлана Орліченко), котра залишила власну домівку в день повноліття рідної доньки. В обох лишається позаду нормальне, розмірене, гарантоване існування, а попереду пошуки незвіданого і несформульованого щастя.
Жінкам доводиться блукати по нічному лісу, займатися сільським господарством, без дозволу лізти до незнайомого будинку і навіть побувати у в’язниці. Проте чи зрозуміють вони, власне, на що ж схоже щастя? Напевне, це саме той випадок, коли важливішим є не результат, а сам процес пошуку.
«Роль Клод могла б виконувати будь-яка літня актриса. Але грати так, як Ада Роговцева, може лише дуже мало артисток на цій планеті. А якби цю роль грала молодша виконавиця, то зник би весь шарм доволі дорослої жінки.
Світлана ж Орліченко для мене немов талісман. Вона задіяна в усіх шести моїх постановках. А роль сорокалітньої Марго у новій виставі, по суті, ексклюзивна. Я не уявляю, що хтось міг би її зіграти краще, ніж Світлана», — зізналася режисер-постановник Катерина Степанкова.
Ада Роговцева та Світлана Орліченко — давні партнерші по сцені. Це вже їхня п’ята спільна робота. Жінки друзі і в житті. Це допомагає їм відчувати одна одну на підсвідомому рівні. Артистки весь час перед глядачем, їм немає часу навіть перевести подих. Від веселого до сумного у житті один крок, так само і у виставі. Контрастні емоції швидко змінюють одна одну як візерунки в калейдоскопі.
Вдалою знахідкою художника-постановника Тараса Ткаченка стали дві валізи, що, з одного боку, є декораціями, а з іншого — немов дійовими особами. А половину музичного оформлення режисер запозичила з мультиплікаційного фільму.
У планах — показ нового спектаклю в інших українських містах, а також у США і Ізраїлі. Отже, вітчизняний і закордонний глядач матиме змогу відповісти на запитання: «Звідки ти знаєш, що таке щастя, ти ж його не бачив?»
Едуард ОВЧАРЕНКО

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».