Суспільство
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Четвер Червень 30, 2022

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

П'ятниця, 07 Листопад 2014 14:04

ЄС: Росія повинна понести відповідальність за зрив Мінських угод

Rate this item
(0 votes)

Верховний представник ЄС із закордонних справ Федеріка Могеріні виступила із засудженням псевдовиборів, які відбулися в Донбасі другого листопада. Про це повідомляє Цензор. НЕТ.
«Ці так звані вибори, а також будь-які їх підтвердження або визнання суперечать букві і духу Мінського протоколу, і ми закликаємо Росію взяти на себе відповідальність щодо цього», — заявила вона.
У Європейському Союзі вважають, що лише дотримання Мінського меморандуму може вирішити мирним шляхом кризу в Донбасі. На даний момент, підкреслила Могеріні, фіксується постійне порушення режиму припинення вогню, що призводить до зростання числа загибелі людей.
«ЄС продовжить надавати гуманітарну допомогу і закликає всі сторони полегшити розподіл допомоги серед нужденного населення на основі співпраці з уповноваженими гуманітарними організаціями та за згодою компетентних національних органів», — заявила Могеріні.


Нагадаємо: раніше представник ЄС із закордонних справ сумнівалася в ефективності санкцій, які Європейський Союз ввів у відповідь на військову агресію Росії в Україні.
Політик не впевнена, що дані заходи змусять керівництво РФ змінити політику щодо України, але зазначає, що не можна скасовувати санкції, оскільки вони все ж завдають шкоди російській економіці та особовому бізнесу керівництва Росії.
* * *
«Вибори», проведені сепаратистами на Донбасі, не дають жодних рішень щодо врегулювання конфлікту в Україні і фактично блокують миротворчий процес.
Про це заявила президент ПАРЄ Анн Брассер у черговому випуску відеотижневика Ради Європи, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.
«Проведені «вибори» у цих містах не дають нам жодних рішень (з урегулювання конфлікту), ми не можемо продовжувати цей (миротворчий) процес»,— сказала вона.
Президент ПАРЄ також наголосила, що позиція Асамблеї у цьому конфлікті є «зрозумілою». «Цілком неприйнятним є те, щоб самопроголошена влада цього регіону України вирішила проводити вибори. Це суперечить розумінню встановлених домовленостей, це проти всіх міжнародних стандартів», — сказала вона.
Анн Брассер ще у минулу п’ятницю заявила, що Парламентська асамблея Ради Європи не визнає легітимності так званих виборів у самопроголошених Донецькій і Луганській «народних республіках». Вона закликала керівництво «ДНР» і «ЛНР» забезпечити проведення місцевих виборів відповідно до законодавства України, як це передбачено Мінськими домовленостями.
Крім того, Брассер закликала російську владу виконувати свої зобов’язання відповідно до Мінських домовленостей і не визнавати результати виборів у «ДНР» і «ЛНР», які «можуть зруйнувати мирний процес і ризикують ще більше підірвати стабільність у регіоні».

 

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».