Суспільство
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Вiвторок Червень 22, 2021

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

П'ятниця, 10 Жовтень 2014 03:00

Прем'єр-міністр доручив провести експертизу армійського спорядження, яке закуповує міноборони

Rate this item
(0 votes)

Про це гла­ва уря­ду по­ві­до­мив по за­вер­шен­ні озна­йом­лен­ня із спо­ря­джен­ням та ро­бо­чої на­ра­ди з пи­тань під­го­тов­ки ЗСУ до ви­ко­нан­ня зав­дань в осін­ньо-зи­мо­вий пе­рі­од у Мі­ніс­тер­стві обо­ро­ни Ук­раї­ни 3 жовт­ня.

Він повідомив, що на нараді було ухвалено низку рішень. Зокрема, неосвоєний залишок коштів у розмірі 2,6 мільярда гривень уже розписаний «і робляться відповідні державні замовлення» для армії.
Водночас Арсеній Яценюк зазначив, що «викликає запитання» теплоефективність одягу та оснащення, які зараз закуповуються: «Якщо там написано на мінус 15, це означає мінус 5. Міністерство оборони проведе повну ретельну експертизу всього, що закуповується. Перевірка на предмет реального теплозабезпечення і теплоефективності спальних мішків, одягу і взуття».


Він підкреслив, що має бути негайно закуплено 5 тисяч спальних мішків нового класу: «Міністр оборони заявив, що є новий клас спальних мішків, вартість яких — 600 гривень з урахуванням покриття проти вологості. 5 тисяч таких спальних мішків має бути негайно закуплено. За даними Генерального штабу, вже проведені попередні переговори, і такий проект готовий».
Також відбудеться звірка вартості закупівель, здійснених Національною гвардією, Прикордонною службою, Міністерством оборони та іншими військовими формуваннями, а також перевірка достовірності даних щодо визначеної калорійності харчування бійців: «Написано 4700 кілокалорій на добу, тепер треба усвідомити, яка реальність».
Арсеній Яценюк також наголосив на нестачі аптечок для військових: «Аптечка натовського стандарту в середньому коштує 100 доларів. Декілька тисяч аптечок нам прийшли як гуманітарна допомога. Інші — в медичних частинах, де є хірурги, лікарі, для забезпечення необхідною кількістю тих медичних препаратів і лікарських засобів, які необхідні, щоб урятувати життя».
Він зазначив, що, у зв’язку із початком сезону дощів і холодів, підвищується ризик респіраторних захворювань в армії. «Тому завдання — закупівля і роздача медичних препаратів для українських військовослужбовців, у тому числі, в разі епідемії, за рішенням Міністерства охорони здоров’я — вакцинація українських військовослужбовців», — підкреслив глава уряду.
Потребує вирішення і питання броньованого медичного транспорту. Арсеній Яценюк повідомив, що декілька одиниць зараз було закуплено, і до кінця поточного року необхідно на базі БТР-70 і вантажних автомобілів «переробити, забронювати, щоб з’явилася медична техніка, яка дасть можливість із зони бойових дій перевезти військовослужбовців».
Арсеній Яценюк також нагадав, що уряд виділив 117 мільйонів гривень на відновлення казарм для військовослужбовців, які переїхали з Криму: «Зараз разом із представниками обласних державних адміністрацій Міністерство оборони зобов’язане проїхатися по всіх територіях, а це Миколаїв і Одеса в першу чергу, і забезпечити, щоб там було тепло і щоб люди перезимували».
Щодо паливно-мастильних матеріалів, глава уряду повідомив, що їх обсяги законтрактовані на три місяці: «За інформацією, наданою Міністерством оборони, ми очікуємо постачання паливно-мастильних матеріалів для того, щоб перебути зиму». Арсеній Яценюк зазначив, що зараз Міністерство оборони вже законтрактувало і отримало 70% нового обмундирування: «30% — залишилося обмундирування зі складів із НЗ. Тому вирішено докупити й дозамовити, щоб повністю забезпечити 100% військовослужбовців».
«Можу констатувати, що процес розпочався, але ще дуже далеко до його завершення. Можна буде пересвідчитися в достовірності тільки тоді, коли це дійде до кожного солдата в зону бойових дій», — сказав Прем’єр-міністр.
Глава уряду також розповів, що відновлено і поставлено на озброєння понад 13 тисяч одиниць техніки: «Зараз «Укроборонпром» почав працювати в кілька змін, але виробничих потужностей не вистачає на те, щоб забезпечити Збройні Сили у повному обсязі в тих потребах, які вони задали».
Арсеній Яценюк наголосив, що Кабінет Міністрів України готовий додатково надати мільярд гривень у вигляді урядових гарантій, який може бути необхідний для відновлення техніки: «Усі необхідні обсяги фінансування уряд закрив. Кабінет Міністрів має можливості видачі загалом 25 мільярдів гривень урядових гарантій, і уряд готовий видати мільярдну гарантію на додаткове придбання і відновлення військової техніки та озброєнь».
Участь у нараді також взяли міністр оборони України генерал-полковник Валерій Гелетей, керівний склад і керівники структурних підрозділів Міністерства оборони України та Генерального штабу Збройних Сил України.

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».