Суспільство
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Четвер Серпень 05, 2021

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

П'ятниця, 03 Жовтень 2014 03:00

На часі – система реєстрації вимушених переселенців

Rate this item
(0 votes)

По­тре­бу ство­рен­ня сис­те­ми ре­єс­тра­ції та об­лі­ку ви­му­ше­них пе­ре­се­лен­ців в Ук­раї­ні об­го­во­ри­ли під час круг­ло­го сто­ла мі­ністр со­ці­аль­ної по­лі­ти­ки Ук­раї­ни Люд­ми­ла Денісова, ре­гіо­наль­ний пред­став­ник Управ­лін­ня вер­хов­но­го ко­мі­са­ра ООН у спра­вах бі­жен­ців (УВКБ ООН) у Бі­ло­ру­сі, Мол­до­ві та Ук­раї­ні Ол­дріх Андрисек та член пар­ла­мен­ту, ко­лиш­ній пер­ший за­ступ­ник мі­ніс­тра юс­ти­ції та го­ло­ва Ци­віль­но­го ре­єс­тру Гру­зії Ге­ор­гій Вашадзе.

Як повідомила Л. Денісова, вирішення проблем вимушених переселенців із Криму та території проведення АТО є одним із пріоритетів діяльності уряду в цілому та Мінсоцполітики зокрема. Нині до органів соцзахисту звернулося понад 188 тис. громадян цієї категорії. У цілому, за даними Держслужби з надзвичайних ситуацій, зафіксовано 325 тис. внутрішньо переміщених осіб.


Щоб проаналізувати всі потреби переселенців та визначити відповідні ресурси для їхнього задоволення, уряд ухвалив рішення про створення системи реєстрації таких громадян. Для цього Україні знадобиться фінансова та технічна підтримка міжнародної спільноти, зазначила Л. Денісова і підкреслила, що в цьому контексті особливо цінним для України є досвід Грузії, яка мала аналогічні проблеми у 1990-х та 2000-х роках.
Г. Вашадзе, який брав безпосередню участь у створенні грузинської системи реєстрації внутрішньо переміщених осіб, сказав, що грузинські експерти готові поділитися набутим досвідом. За словами колишнього голови Цивільного реєстру Грузії, 2008 р. у перші 10 днів після початку збройного протистояння в Південній Осетії з тамтешніми сепаратистами та російськими військами з регіону виїхало 137 тис. місцевих жителів. Грузинська влада постала перед потребою обліку цих громадян.
Як розповів Г. Вашадзе, було створено онлайн-систему реєстрації переселенців та аналізу їхніх потреб. У результаті грузинській владі вдалося забезпечити облік внутрішньо переміщених осіб, налагодити забезпечення їхніх першочергових потреб та запобігти можливим зловживанням державною та донорською допомогою.
Про важливість створення аналогічної системи в Україні зазначив О. Андрисек. Він сказав, що УВКБ ООН готове надати для цього технічну і фінансову підтримку. Реєстрація переселенців — це важливий крок до розуміння масштабів проблеми, а також планування можливої допомоги переселенцям. Лише володіючи детальною інформацією щодо потреб людей, можна забезпечити повноцінну підтримку тим, хто її потребує.
Л. Денісова запропонувала створити робочу групу у складі представників Мінсоцполітики, інших зацікавлених відомств, а також грузинських експертів і представників УВКБ ООН, яка розробить механізм імплементації міжнародного досвіду з реєстрації переселенців в Україні. Сторони домовилися, що перше засідання цієї групи відбудеться вже найближчим часом.

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».