Суспільство
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Понедiлок Вересень 27, 2021

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

П'ятниця, 17 Сiчень 2020 09:39

Визнання Іраном провини за збиття українського "Боїнга" вдарило по російській пропаганді

Rate this item
(0 votes)

Визнання Іраном провини за збиття українського «Боїнга» поставило російських пропагандистів у незручне становище, оскільки наштовхує на прямі паралелі з поведінкою Росії, яка вперто не визнає відповідальності за збиття малайзійського рейсу МН17 у 2014 році над окупованим Донбасом.

Про це повідомляє європейське видання EUvsDisinfo, яке видається під егідою Європейської служби зовнішніх дій та спеціалізується на викритті дезінформації й пропаганди, що спрямовані проти громадян Євросоюзу.
«Російські державні медіа опинились у незручній позиції, коли Тегеран у суботу визнав, що збив рейс Українських авіаліній PS 752, ймовірно, в результаті помилки.
Іранський інцидент відлунням повторює ситуацію з рейсом МН17 Малайзійських авіаліній, який був збитий над Східною Україною 17 липня 2014 року, як можна припускати, також у результаті помилки.

Кремль усе ще спростовує свою відповідальність за цей інцидент, незважаючи на численні й переконливі докази», — йдеться у публікації.
Європейське видання робить аналіз того, як російські медіа інтерпретували трагедію, що відбулася в Ірані. Центральні російські канали називали версію щодо збиття українського літака черговою спробою «демонізувати Іран», ще одним випадком highly likely (високої ймовірності), — цей термін був використаний британською владою для опису російського залучення до «справи Скрипалів» навколо отруєння у Солсбері й осміяний російськими пропагандистами.
Кремлівські пропагандисти звинувачували Захід і США, які прямо вказали на факт збиття Іраном українського літака, у спробі «відволікти увагу» світового співтовариства від розвитку конфлікту між Іраном і США.
Російське видання «Военное обозрение» договорилося навіть до того, що звинуватило Сполучені Штати Америки у трагедіях як з українським літаком в Ірані, так і з малайзійським рейсом над Східною Україною, цинічно назвавши падіння «Боїнгів» «таємною зброєю США».
Всі ці тези звучали, зрозуміло, до того, як Іран визнав свою провину. Але саме ці та подібні до них повідомлення були підхоплені більшістю російських офіційних ЗМІ.
«Можна було б припускати, що зараз прийшов час, щоб Кремль надав правді шанс в ім’я родин та близьких жертв рейсу MH17. Але дуже малоймовірно, що зізнання Ірану надихне Москву розповісти правду, адже така правда розбиває на дрібні друзки весь наратив Кремля про власну відсутність на Сході України», — зазначає EUvsDisinfo.
Видання нагадує, що 298 чоловіків і жінок на борту «Боїнга 777» загинули в результаті ураження літака російською ракетою «земля — повітря» системи «Бук».
При цьому EUvsDisinfo наводить думки незалежних журналістів про те, що російська брехня навколо трагедії рейсу МН17 спричинила «непоправну шкоду» для міжнародної репутації Росії, і зауважує, що Кремль міг би визнати правду за прикладом власних вищих посадовців.

Дмитро ШКУРКО,
Укрінформ

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».