Суспільство
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Вiвторок Вересень 28, 2021

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

Четвер, 01 Лютий 2018 17:55

221 відмова

Rate this item
(0 votes)

Держ­ком­те­ле­ра­діо ста­ном на 1 січ­ня 2018 ро­ку на­да­ло суб’­єк­там гос­по­да­рю­ван­ня до­зво­ли на вве­зен­ня май­же 9 ти­сяч най­ме­ну­вань ви­дав­ни­чої про­дук­ції з дер­жа­ви-аг­ре­со­ра, а та­кож з тим­ча­со­во оку­по­ва­них те­ри­то­рій.

Водночас надано 221 відмову у видачі дозволів, з них 21 — на підставі негативних висновків експертної ради Держкомтелерадіо у зв’язку з невідповідністю видань критеріям оцінки видавничої продукції, що дозволена до розповсюдження на території України.
Про це звітував голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко 30 січня під час розширеного засідання колегії Держкомтелерадіо.

«В умовах інформаційної війни держава не має права закривати очі на засилля російської видавничої продукції, що загрожує національній безпеці. З 1 січня 2017 року набув чинності закон щодо обмеження доступу на український ринок іноземної друкованої продукції антиукраїнського змісту. Було запущено механізм контролю за виданнями, які ввозяться на територію України з держави-агресора, тимчасово окупованих територій України», — сказав Олег Наливайко.
Порівняно невелика кількість відмов у видачі дозволів на ввезення видавничої продукції пояснюється тим, вважає голова Держкомтелерадіо, що переважна більшість суб’єктів господарювання відповідально поставились до вимог чинного законодавства.
Серед видань, які отримали дозволи на ввезення, переважають світова, європейська та російська класика, світові бестселери та дитяча література. За даними Державної фіскальної служби, до початку вторгнення Росії в Україну вартість всієї легальної російської книжкової продукції, яка надходила на український ринок, становила понад 30 мільйонів доларів США. У 2017 році — не більше ніж 1,5 мільйона доларів США.
Отже, запровадження дозвільної системи на ввезення книжкової продукції з держави-агресора не лише стало на заваді російській пропаганді, розпалюванню міжнаціональної ворожнечі, але й створило нові можливості для розвитку українського книжкового ринку, задоволення попиту на перекладну, довідкову, наукову літературу.
Олег Наливайко нагадав, що 15 грудня набув чинності зареєстрований у Міністерстві юстиції України наказ Держкомтелерадіо «Про затвердження Порядку накладення Державним комітетом телебачення і радіомовлення України адміністративно-господарських штрафів».
«Таким чином, завершено створення правового механізму реалізації повноважень Держкомтелерадіо, визначених Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо обмеження доступу на український ринок іноземної друкованої продукції антиукраїнського змісту», — наголосив голова Держкомтелерадіо.
Відтепер Держкомтелерадіо на підставі звернень правоохоронних органів, юридичних та фізичних осіб прийматиме рішення про накладення штрафу за розповсюдження на території України видавничої продукції, що ввозиться з території держави-агресора, тимчасово окупованої території України без наявності відповідного дозволу, та вилучатиме її з обігу».

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».