Суспільство
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Понедiлок Сiчень 24, 2022

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

Четвер, 25 Сiчень 2018 13:43

Батогом і пряником...

Rate this item
(0 votes)

Ко­лиш­ній ві­це-пре­зи­дент США Джо­зеф Бай­ден на­го­ло­сив, що ко­руп­ція про­дов­жує бу­ти най­біль­шою проб­ле­мою для Ук­раї­ни. У зв’яз­ку з цим він ре­ко­мен­ду­вав пред­став­ни­кам ад­мі­ніс­тра­ції пре­зи­ден­та До­наль­да Трам­па уваж­но сте­жи­ти за тим, що го­во­рять і що не­до­го­во­рю­ють пред­став­ни­ки ук­ра­їн­ської вла­ди, а та­кож пе­ре­ві­ря­ти, як во­ни ви­ко­ну­ють свої обі­цян­ки.

Про це Байден заявив під час виступу у Раді з міжнародних відносин США, передає «Голос Америки».

Також Байден поділився своїм досвідом переговорів у Києві. «Я відчайдушно схвильований регресом у боротьбі з корупцією у Києві. Ось вам один конкретний приклад.
Мені дали завдання щодо України. Тож я пам’ятаю, як відбув туди, щоб переконати нашу команду, що ми повинні надати Україні довготривалі кредитні гарантії. Я їздив у Київ 12–13 разів, і врешті мав оголосити, що ми пропонуємо ще один мільярд доларів кредитних гарантій.
Я отримав обіцянки від Порошенка та Яценюка, що вони вживатимуть кроків щодо генерального прокурора, але вони цього не зробили. Я пішов на пресконференцію і сказав: ми вам не даємо мільярда доларів. Вони мені кажуть: ви не маєте таких повноважень, ви — не президент, президент казав, що дасть. Я такий: дзвоніть йому. Я сказав, що ви не отримуєте мільярда доларів.
Я сказав: я їду через 6 годин, якщо ваш генпрокурор не звільнений до того часу, ви не отримуєте грошей. І він був звільнений. І на його місце поставили того, кому на той час довіряли.
Тож вони зробили деякі дуже важливі необхідні інституційні і кадрові зміни. Але одна з трьох необхідних інституцій зараз відходить назад. Антикорупційний суд. Але вони обіцяли, що цього не станеться», — зазначив розчарований діями України колишній віцепрезидент США Джозеф Байден.
Джозеф Байден високо оцінив авторитет спецпредставника Державного департаменту США з питань України Курта Волкера, але заявив про недостатні повноваження для врегулювання ситуації на Донбасі.
«Волкер — авторитетний хлопець, авторитетний. Але Курт, наскільки мені відомо, не володіє повноваженнями чи спроможністю, щоб вийти і сказати: якщо ви це не вирішите, то підете», — сказав Байден.
На його думку, Волкеру не було надано достатньо важелів більш жорсткого впливу на керівництво України як у рамках реалізації Мінських домовленостей, так і щодо боротьби з корупцією. Сам Курт Волкер чи його представники не коментували висловлювання Байдена.
Крім того, Джозеф Байден, який в адміністрації Барака Обами опікувався питаннями України, високо оцінив рішення нинішнього керівництва Білого дому надати Києву летальну зброю.
Байден переконаний, що озброєння України разом із тиском Заходу та санкціями дозволить ефективніше протистояти російській агресії. Він заявив, що два останніх роки роботи адміністрації Обами він особисто наполягав, що це треба було зробити.

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».