Земля і люди
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
П'ятниця Травень 07, 2021

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

П'ятниця, 07 Червень 2019 12:31

Громада на Чернігівщині замахнулася на будівництво картодрому

Rate this item
(0 votes)

Масове захоплення жителями містечка Остер Чернігівської області технічною творчістю, а також надані децентралізацією можливості підштовхують громаду до втілення ідеї створення власного картодрому європейського рівня.

Про це під час прес-туру в Остерську ОТГ, організованого Чернігівським центром розвитку місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з Європою», кореспонденту Укрінформу повідомив заступник остерського міського голови Андрій Скидан.
«У наших планах — збудувати свій власний картодром європейського зразка для проведення змагань. Це може бути гарна інвестиція. Тому що в Україні такого рівня картодромів дуже мало, і якщо ми його створимо (а місце під нього у нас є), то зможемо приймати змагання навіть європейського рівня. Громада, звісно, на цьому зароблятиме — й на оренді картодрому, й на прийомі гостей», — розповів про наміри посадовець.

Ідея будівництва картодрому в Острі виникла не на порожньому місці. Гурток «Карт» місцевої Станції юних техніків — потужний осередок технічної творчості в громаді. Його відвідують як школярі, так і дорослі, які не полишили захоплення свого дитинства. Останні й самі займаються, і підростаюче покоління навчають. Крім того, підтримують гурток фінансово, оскільки заняття картингом — задоволення не з дешевих.
«На бензин і солярку, необхідні для участі у змаганнях, гроші нам дає місцева влада. А що стосується машин і обладнання, то тут усе лежить на наших плечах. У нас є майстерня, ми багато чого робимо своїми руками. Хлопці тут фактично здобувають професію», — зазначив керівник гуртка Олексій Жучко.
Він розповів, що на сьогодні «Карт» відвідують близько 60 осіб. Вони беруть участь у змаганнях усіх рівнів, у тому числі міжнародних, і виборюють там призові місця. Лише минулий рік приніс остерським картингістам приблизно 80 перемог.
«Щойно ми приїхали з обласних змагань, звідки привезли 11 дипломів. Перед цим у Тернополі взяли 2 призових місця і 2 — в Полтаві. На змагання їздять як діти від 6 років, так і дорослі до 40 — ті, хто раніше в нас займався», — зауважив Жучко.
Завдяки наявності в громаді захоплених людей активно розвиваються в Острі й інші види технічної творчості, зокрема радіозв’язок і авіамоделювання. Так, колективна радіостанція працює при Станції юних техніків (СЮТ) з 1984 року.
Цей гурток радіооператорів і телеграфістів, який веде Ігор Борисенко, — один із кращих в Україні. Сформована тут команда дівчат на всеукраїнському рівні постійно посідає призові місця і має високий рейтинг. За час свого керування гуртком Борисенко виховав чотирьох кандидатів у майстри спорту і одну першорозрядницю. Нещодавно на базі СЮТ проводився Кубок України з радіоспорту серед юніорів.

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».