Розмаїття
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Четвер Серпень 05, 2021

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

П'ятниця, 21 Листопад 2014 19:06

Мистецтво та ультразвукова діагностика

Rate this item
(0 votes)

У столичній галереї «Худграф» відкрилася персональна виставка Аскольда Кучери — львівського художника та лікаря, що створює роботи на УЗД-пристроях, повідомляє kyiv.ridna.ua. На виставці Scientia perfecta мистецтво УЗД представлено у вигляді відеоарту, лайтбоксів, надрукованих скріншотів.
Куратор проекту Яніна Пруденко зазначила, що нині вітчизняний медіаарт представлено великою кількістю жанрів та імен, однак Аскольд Кучера займає в ньому особливе місце. До появи його ультразвукової графіки в Україні не існувало художників, які б працювали у жанрі science art.
Science art (або bio art) існує у світовій художній практиці досить давно завдяки доступу художників до наукових лабораторій або через цікавість науковців до художньої творчості, бажання винести прекрасні образи науки у споглядальний простір мистецтва.

ОСОБИСТА РЕАЛЬНІСТЬ
Посольство Швеції в Україні, Шведський інститут у співпраці з Музеєм історії міста Києва представляють фотовиставку «Різновіддалені» (Different Distances), що відкрилася у залах Музею історії міста Києва, повідомляє i-pro.kiev.ua. Як заявили організатори, виставка прагне встановити баланс між мистецтвом і fashion-фотографією, спираючись на історію культури та особистий досвід фотографів. Автори робіт належать до нового покоління шведських fashion-фотографів, чиї світлини публікуються в міжнародних мистецьких і модних виданнях.
Виставка з успіхом пройшла в Стокгольмі (Швеція), Парижі (Франція), Берліні (Німеччина), Вашингтоні (США) та Белграді (Сербія).
«Представлені тут фотографи досліджують і пересувають межі реальності. Вони створюють нові захоплюючі середовища. Поняття реальності певною мірою переоцінене. Реальність не може бути єдиною. Вона — особиста і суб’єктивна. Те, якою ми її бачимо, залежить від наших жадань, мрій і страхіть. Саме про це, на мою думку, і розповідають ці фотокомпозиції та їхні автори», — зазначив куратор виставки «Різновіддалені» Грегер Ульф Нільсон.


ЛАНКИ ПАМ’ЯТІ
Виставка «Zincir. Ланки пам’яті» об’єднала декоративно-прикладне мистецтво і сучасну фотографію, повідомляє prostir.museum. На ній представлено роботи кримськотатарських майстрів, що перебувають у приватних колекціях Києва, а також фотографії кримськотатарського фотохудожника, знаного під псевдонімом BAYKUS.
В експозиції — близько ста витворів декоративно-прикладного мистецтва: керамічні панно й настінні тарілки, килими, батик-панно, гончарний посуд, розпис на склі, різьба по дереву, кавові столики, ювелірні вироби, срібна філігрань, вишивка шовком, золоте шиття, пластика малих форм, фігурки людей у народних костюмах і традиційні іграшки. Автори робіт — учасники творчого об’єднання «Чатир-Даг» проекту «Кримський стиль».
Унікальність другої частини виставки полягає в тому, що глядачам уперше в історії представлено фотографії, зроблені під час перших масових акцій протесту в Москві 1987 року, коли сотні кримських татар із різних регіонів СРСР з’їхалися до столиці, аби вимагати повернення народу на історичну батьківщину. Окрім цього, в експозиції є фотографії, зроблені під час подій 2014 року, коли кримським татарам на своїй історичній батьківщині знову доводиться кричати про свої права і буквально виживати у тих обставинах, які склалися.

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».