Розмаїття
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Понедiлок Вересень 27, 2021

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

П'ятниця, 18 Квiтень 2014 03:00

Українка– серед найкращих ілюстраторів книжок

Rate this item
(0 votes)

Міжнародна рада з дитячої та юнацької книги (IBBY) оприлюднила Почесні списки авторів, ілюстраторів і перекладачів дитячих книжок з усього світу, повідомляє gazeta.ua. Україна знову в переліку: нині до списку найкращих ілюстраторів світу потрапила харківська художниця Марина Пузиренко з книжкою «Лускунчик», що побачила світ 2010 року у видавництві «Ранок». Саме за цю книжку художниця отримала 2010-го урядову премію імені Лесі Українки. 

Українське видання «Лускунчика» Е. Гофмана разом із 149 іншими дитячими книжками з усього світу представлять у вересні на щорічному конгресі IBBY у Мехіко.
Почесні списки Міжнародної ради з дитячої та юнацької книги, або ж Почесні списки Андерсена — престижний каталог найкращих видань для дітей та юнацтва, який формують національні секції IBBY. 2012-го до цього списку потрапив український художник Володимир Штанко з ілюстраціями до книжки М. Гоголя «Вечера на хуторе близ Диканьки».«ВЕЛИКДЕНЬ У ЛАВРІ»
Виставку «Великдень у Лаврі» відкрито в Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику, повідомляє radiokultura.org. Тут представлено композиції, які створили заслужені діячі мистецтв України Даниїла і Роман Луні. Роботи відтворюють традиції Великодня, що існували в різних куточках України.
Композиція «Освячення пасок» представляє святково одягнених людей, які чекають освячення під пасхальні дзвони. Друга композиція «Великодній обід» показує родину за святковим столом. У деталях відтворено дух та інтер’єр будинку XIX століття на Київщині. Всі костюми створено за автентичними зразками.
Впродовж 2006–2012 рр. Луні створили авторські лялькові композиції «Українське Різдво», серед яких «Свята вечеря», «Гуцульський Щедрий вечір», «Донбас колядує». Їхні роботи експонувалися на фестивалі у Вашингтоні, в штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку, в українських культурних центрах США, Українському фонді культури. 

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».